Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Wnuczek babci szczepi się samodzielnie!

SATYRA
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
satyra obrazkowa

satyra obrazkowa / rysunek: Jan Bodakowski

Wiele osób jest tak pod wielkim wpływem mediów (rządowych albo antyrządowych, skłóconych o personalia, a w często w istotnych sprawach głoszących to samo), że nie jest w stanie dostrzec otaczającej rzeczywistości.

Ludzie zasłuchani w media PiS nie dostrzegają inflacji, choć coraz więcej muszą płacić za zakupy. Ludzie zasłuchani w media antyPiS wierzą bezkrytycznie w to, że kobieta może mieć siusiaka, choć ich doświadczenie życiowe wskazuje na to, że kobiety siusiaków nie posiadają.

Im większa bzdura głoszona przez autorytet, tym wyznawcy tego autorytetu (partii, stacji telewizyjnej, czy innego dysponenta statusu społecznego) bardziej emocjonalnie odrzucają prawdę i z większą agresją podchodzą do głoszących fakty.

Ludzie żyją w świecie wykreowanym przez media. Często nie są świadomi, że może istnieć prawdziwy świat, bo przez całe życie byli karmieni przez kłamliwego nadawcę, którego uznają za autorytet. Nie chcą się wyzwolić z tych kłamstw, by nie przekreślać dotychczasowego swego życia. Trzeba ich postrzegać jako zniewolonych i okaleczonych przez kłamstwo, którzy poprzez te okaleczenia, tę tkane dekadami kłamstwa, nie potrafią się wyzwolić.

satyra obrazkowa
satyra obrazkowa

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY