Aktywiści Greenpeace zakłócili Kongres 2050. Hołownia skrytykował ich postulat [WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Hołownia rozprawił się z ekoaktywistami!

Szymon Hołownia podczas I. Kongresu Polski 2050 / Fot. PAP/Patryk Nowak

Podczas przemowy Szymona Hołowni na scenę w pewnym momencie weszli aktywiści Greenpeacu z flagami i z hasłem "Polska bez węgla 2050". Były prezenter telewizyjny celnie zauważył, że nasz kraj nie jest w stanie w ciągu kilku lat zlikwidować emisję szkodliwych gazów.
  • Dzisiejszy kongres ruchu politycznego Polska 2050 obfitował w różne kontrowersyjne oraz zagadkowe sytuacje
  • Swoisty falstart zaliczyła aplikacja Jaśmina, która ma zmienić oblicze polskiej sceny politycznej
  • Podczas wystąpienia Szymona Hołowni, na scenę wkroczyli młodzi działacze Greenpeace
  • Lider Polski 2050 w dość zaskakujący sposób stwierdził, że widniejący na plakatach aktywistów hasło “Polska bez węgla 2030” jest realnie nie do spełnienia
  • Zobacz także: Sejm wkrótce zajmie się projektem „Stop LGBT”. Ruszyła akcja „Zadzwoń do posła”

Dzisiaj tj. w sobotę w Warszawie odbył się pierwszy kongres ruchu Polska 2050. Zdaniem jej lidera Szymona Hołowni, wydarzenie to miało być mocnym początkiem nowego sezonu politycznego. Zapowiadanym wcześniej gościem specjalnym, okazała się być aplikacja Jaśmina, której na obecną chwilę nie jest się w stanie uruchomić.

W trakcie przemowy Hołowni, tuż za nim na podeście ustawili się przedstawiciele Greenpeace z flagami „Polska bez węgla 2030”. Lider Polski 2050 zwrócił się do aktywistów z pytaniem, jak wyobrażają sobie odejście od węgla w ciągu 9 lat.

W trakcie wystąpienia byłego prezentera telewizyjnego m.in. znanego z prowadzenia programu Mam Talent, na scenie pojawili się działacze radykalnej organizacji ekologicznej Greenpeace. Jeden z nich trzymał w rękach duży plakat z napisem “Polska bez węgla 2030”. Jak słusznie tutaj zauważył, znany z miałkiego podejścia do polityki, Szymon Hołownia, Polska gospodarka energetyczna nie jest w stanie ciągu 9 lat skutecznie i bezproblemowo zlikwidować emisje CO2.

Postulat odejścia od węgla jest jednym z najważniejszych, o którym mówimy w naszym programie. Jeżeli pokaże mi pan metodę, jak dojść do Polski bez węgla przy 20 czy 30 letnich zapóźnieniach, tak, żeby w ciągu tych 9 lat, do 2030 roku nie wywołać rewolucji społecznej, niepokojów społecznych, żeby krew nie polała się na ulicach, bardzo chętnie od razu kupię wasz projekt

– powiedział Hołownia do protestujących działaczy Greenpeacu.

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY