USA: Joe Biden odwiedził żołnierzy rannych w zamachu w Kabulu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemówienie Joe Bidena

Przemówienie Joe Bidena / Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent USA Joe Biden wraz z małżonką Jill odwiedzili żołnierzy rannych podczas samobójczego ataku bombowego przed lotniskiem w Kabulu.

Prezydent Biden odwiedził żołnierzy, którzy zostali ranni w zamachu bombowym w Kabulu. W szpitalu przebywa 15 wojskowych piechoty morskiej, którzy zostali ranni podczas zamachu bombowego z 26 sierpnia. Jak podano, jeden z żołnierzy jest w stanie krytycznym, trzech w ciężkim, a pozostałych 11 – w stabilnym.

W ataku zginęło wówczas 11 żołnierzy piechoty morskiej, jeden żołnierz wojsk lądowych i jeden – marynarki wojennej.

“Dziś wieczorem prezydent i pierwsza dama odwiedzają rannych wojowników w Walter Reed National Military Medical Center” – poinformował Biały Dom.

Biden odwiedził żołnierzy i spędził niecałe dwie godziny w szpitalu, który położony jest na północno-zachodnich przedmieściach Waszyngtonu.

W niedzielę prezydent i jego żona Jill złożyli hołd 13 amerykańskim żołnierzom zabitym w ataku. Ich szczątki zostały zwrócone Stanom Zjednoczonym w bazie sił powietrznych Dover w Delaware.

Atak samobójczy, do którego przyznało się regionalne ramię Państwa Islamskiego IS-Khorasan, zabił ponad 100 osób. To czyni go jednym z najbardziej śmiercionośnych zamachów bombowych dla cywilów w Kabulu w ostatnich latach. Wydarzenie to doprowadziło do najgorszej jednodniowej liczby ofiar śmiertelnych dla amerykańskiego wojska w Afganistanie od 2011 roku.

tvp.info voanews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY