Bosak: Apelujemy do rządu, aby przestał przekraczać granice samoupokarzania w relacjach z UE

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak (L) i członek partii KORWiN Witold Stoch (P) podczas konferencji prasowej.

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (L) i członek partii KORWiN Witold Stoch (P) podczas konferencji prasowej. / Fot. PAP/Mateusz Marek Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Politycy Konfederacji stanowczo skrytykowali informację, która wczoraj pojawiła się w mediach, o tym, że Komisja Europejska blokuje 57 miliardów euro dla Polski. Według brukselskich polityków decyzja ta zapadła z powodu nieprzestrzegania przez Polskę traktatów unijnych, bezprawnej reformy sądownictwa i ingerowania w wolne media. Zdaniem Konfederacji Bruksela po raz kolejny wtrąca się w wewnętrzne sprawy naszego kraju, na co nie może być zgody polskich władz.

„Prawda jest taka, że polski rząd w zeszłym roku po pandemii, w lipcu na szczycie unijnym zgodził się na uwspólnotowienie unijnego długu. Zgodził się na nowe unijne podatki. Zgodził się na powiązanie wypłaty funduszy unijnych z praworządnością. W maju tego roku ratyfikował cały Fundusz Odbudowy.” – powiedziała Anna Bryłka z biura prawnego Konfederacji. – „Dzisiaj jesteśmy szantażowani przez KE, że odbiorą nam te środki, które nam się należą, bo również w imieniu Polski Unia Europejska te długi zaciąga.” – dodała Bryłka.

Krzysztof Bosak: „Wypowiedź komisarza UE nie jest prywatna, ani przypadkowa. Ona wskazuje na to, że trwają naciski UE na Polskę i że eurokraci roszczą sobie prawo do tego by program polityki polskiego rządu dyktować. Instrumentem tego dyktatu jest wydzielanie nam środków.”

Zobacz także: Angela Merkel przyjeżdża do Polski. Spotka się z Andrzejem Dudą. O czym będą rozmawiali?

“Pieniądze z UE zostaną w końcu prawdopodobnie przekazane Polsce, ale w zamian za ustępstwa rządu w różnych sprawach. To sprawy ideologiczne, mediów czy sądownictwa. Podchodzimy krytycznie do rządu PiS, ale to jest sprawa polska, którą musimy rozwiązać w Polsce!” – powiedział.

Sytuacja Polski w UE z każdym kolejnym kwartałem się pogarsza! To jest tendencja, która zaczęła się od Traktatu Lizbońskiego. Apelujemy do rządu polskiego, aby przestał w imieniu Polaków przekraczać granice samoupokorzenia w relacjach z UE” – zakończył poseł Konfederacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji: „To zablokowanie środków z Funduszu Odbudowy UE jasno i wyraźnie pokazuje, że jesteśmy w coraz bardziej niebezpiecznej sytuacji. Obecna UE staje się coraz bardziej superpaństwem, co jest niekorzystne dla państw członkowskich, które mają coraz mniej autonomii.”

„Rząd PiS zdążył już wszystko i wszystkim obiecać z pieniędzy, które miał dostać z UE. A co jakby ich nie było? Czy rząd ma plan B na rozwój Polski? Jak by to robili, gdyby unijny kurek został zakręcony, albo warunki przyznawania środków byłyby jeszcze gorsze?” – dopytywał Stoch.

„Apelujemy jako Konfederacja o rozwagę w stosunkach z UE i o debatę o plusach i minusach członkostwa w UE i przygotowanie planów na nasze działanie jeśli sytuacja będzie rozwijać się niekorzystnie. Musimy mieć twarde dane: czy UE nam się opłaca czy już nie.”

Link do całości konferencji.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY