Angela Merkel przyjeżdża do Polski. Spotka się z Andrzejem Dudą. O czym będą rozmawiali?

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Angela Merkel

Angela Merkel / Fot. pixabay

Kanclerz Niemiec Angela Merkel pojawi się z wizytą w Polsce w sobotę 11 września. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie.

Angela Merkel przyjeżdża do Polski 11 września. Spotka się w Warszawie m.in. z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Zaplanowana jest też rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim.

Podczas spotkań z polskimi władzami omawiane będą stosunki polsko-niemieckie, wymiana gospodarcza, a także kwestie dotyczące bieżących wydarzeń w Europie i na świecie.

Dziennik „Die Welt” informował w czerwcu, że Angela Merkel miała zrezygnować z polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych. Jej rzecznik Steffen Siebert zapewniał wtedy, że nie zostały one uwzględnione w planach ze względu na „napięte terminy”.

Niemiecki dziennik przekonywał, że powodem są rosnące różnice polityczne między Warszawą a Berlinem m.in. ze względu na demontaż państwa prawa i dyskryminację mniejszości seksualnych w Polsce.

Kanclerz Merkel przyjeżdża do Polski po raz ostatni

Będzie to ostatnia wizyta Angeli Merkel w naszym kraju w roli kanclerza Niemiec. We wrześniu, po wyborach federalnych, które wyłonią jej następcę, kanclerz Angela Merkel odchodzi na emeryturę. W 2018 r. zrezygnowała z kierowania partią CDU.

onet.pl, rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY