Deprawacja na całego. Nowe wytyczne ws. edukacji LGBT w Szkocji

Gender
Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Ben Scallan

Szkocki rząd wydał 70-stronicowy dokument poświęcony treści LGBT w placówkach edukacyjnych. Wśród wytycznych m.in. to, że dzieci od 4 roku życia będą mogły w szkole wybrać sobie dowolną płeć.
  • Według szkockiego ministra, Szkocja jest pierwszym krajem na świecie z edukacją LGBT wpisaną w program nauczania.
  • Według nowych wytycznych, dzieci od 4 roku życia będą mogły decydować o swojej “identyfikacji płciowej”.
  • Autorzy rządowego dokumentu przekonują, że nie istnieje zbyt niski wiek, żeby ogłosić „coming out” na przykład dotyczący chęci zmiany płci i nikt, łącznie z nauczycielami i rodzicami nie powinien tego kwestionować.
  • Zobacz także: ONZ uważa, że słowem tabu jest „kobieta”. Promuje używanie neutralnego płciowo języka

Zdaniem szkockiego ministra, Johna Swiney Szkocja jest obecnie jednym z najbardziej progresywnych narodów Europy.

Jestem szczęśliwy mogąc ogłosić, że będziemy pierwszym krajem na świecie, który ma edukację LGBT wpisaną w program nauczania – powiedział.

Według nowych wytycznych, dzieci od 4 roku życia będą mogły decydować o swojej “identyfikacji płciowej”. Obowiązkiem nauczyciela ma być zapytanie się danego ucznia o deklarowane imię i zaimki, jakimi należy się do niego zwracać. Rodzice nie będą mogli podważyć decyzji dziecka.

Dzieci mają także samodzielnie decydować o tym, z której toalety i przebieralni będą korzystać. Ponadto szkoły mają wprowadzać neutralne płciowo mundurki, a podczas lekcji będzie pojawiać się więcej lektur i czytanek dotyczących transseksualnych bohaterów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Autorzy rządowego dokumentu przekonują, że nie istnieje zbyt niski wiek, żeby ogłosić „coming out” na przykład dotyczący chęci zmiany płci i nikt, łącznie z nauczycielami i rodzicami nie powinien tego kwestionować.

Jak informowaliśmy przed miesiącem, w Szkocji powstała pierwsza szkoła “drag queen”. Uczęszczać mają do niej nastolatkowie w wieku 11-18 lat. W ofercie szkoły jest nauka „sztuki przedstawiania płci” i „eksplorowania siebie”, a także przebierania za „drag queen” wykonywania makijażu. W planach są też wykłady historii ruchów homoseksualnych i „drag queen”.

stronazycia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY