- ONZ Kobiety stwierdza, że używanie słów takich jak „mężczyzna czy kobieta” wyklucza osoby niebinarne i interseksualne.
- Organizacja twierdzi również, że płeć biologiczna, „kulturowa” (tzw. gender) oraz „ekspresja płciowa” istnieją niezależnie od siebie.
- Grupa działa, aby promować „równości wszystkich płci”.
- Zobacz także: Biden rozdaje stanowiska osobom LGBT. „Kwalifikacje są nieistotne”
Według materiałów edukacyjnych opublikowanych przez grupę działającą przy ONZ, słowami tabu są „kobiety” i „kobiecy”. Co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że UN Women ma słowo „kobiety” w swojej nazwie.
Terminy „mężczyzna czy kobieta” wykluczają niektóre osoby
ONZ Kobiety to podmiot Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet. W opublikowanym tekście stwierdzono, że używanie słów takich jak „mężczyzna czy kobieta” wyklucza osoby niebinarne i interseksualne, które nie mieszczą się w tych kategoriach.
– Różnorodne tożsamości płciowe zawsze istniały w każdej kulturze
– można przeczytać w artykule.
Organizacja twierdzi również, że płeć biologiczna, „kulturowa” (tzw. gender) oraz „ekspresja płciowa” istnieją niezależnie od siebie. Powołali się na diagram rzekomo pokazujący, iż tożsamość płciowa jest związana z mózgiem, podczas gdy płeć jest związana tylko z genitaliami.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Organizacja nie może twierdzić, że popiera kobiety, jeśli nie potrafi zdefiniować, czym jest kobieta – powiedziała Lauren Adams, dyrektor prawna Women’s Liberation Front, feministycznej organizacji aktywistycznej.
UN Women została założona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2010 roku, aby promować „wzmocnienie pozycji kobiet” i „równość płci” w całej pracy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tamtym czasie nie było sugestii, że ten drugi termin będzie interpretowany jako synonim kwestii LGBT.
Grupa promuje pojęcie „równości wszystkich płci”, włączając w swoją pracę kwestie transseksualne i homoseksualne. Agencja używa języka rezolucji ONZ o „wielorakich i krzyżujących się formach dyskryminacji”, aby uzasadnić to rozszerzenie kręgu swoich zainteresowań.
marsz.info