Szkocja: Pierwsza szkoła “drag queen”. Dla nastolatków w wieku 11-18 lat

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Ben Scallan

W Szkocji ruszyła „pierwsza szkoła drag queen”. „Drag Queen” to mężczyźni przebierający się za kobiety, jednak założycielka ośrodka przekonuje, że „drag queen nie jest ograniczony do mężczyzn przebranych za kobiety”.
  • Organizatorzy planowali ofertę z zakresu „drag queen” dla dzieci w wieku od ośmiu do 11 lat, ale po reakcji w sieci zmienili zakres wiekowy.
  • „Płeć to przedstawienie” – uważa założycielka szkoły, Natalie Doidge.
  • W ofercie szkoły jest nauka „sztuki przedstawiania płci” i „eksplorowania siebie”, a także przebierania za „drag queen” wykonywania makijażu. W planach są też wykłady historii ruchów homoseksualnych i „drag queen”.
  • Zobacz także: “Wołyń na Powązki”. W ciągu zaledwie dwóch tygodni zebrano ponad 10 tys. podpisów

Organizatorzy planowali ofertę z zakresu „drag queen” dla dzieci w wieku od ośmiu do 11 lat, ale po reakcji w sieci zmienili zakres wiekowy na 11-18 lat. Jak informują, miejsca są już wyprzedane.

Drag queen nie jest ograniczony do mężczyzn przebranych za kobiety … i ten kurs otwiera to dla każdego, kto chce spróbować. Jest to eksploracja [siebie] – szczególnie dla młodych ludzi w górnej części szkoły średniej, kiedy twoje życie dopiero się zaczyna i myślisz o tym, kim chcesz być. Płeć to w końcu przedstawienie

– powiedziała założycielka szkoły, Natalie Doidge.

W ofercie szkoły jest nauka „sztuki przedstawiania płci” i „eksplorowania siebie”, a także przebierania za „drag queen” wykonywania makijażu. W planach są też wykłady historii ruchów homoseksualnych i „drag queen”.

Jak przypomina serwis stronazycia.pl, w USA w ramach akcji „Drag Queen Story Hour” przebrani za kobiety mężczyźni czytają bajki dzieciom. Podobną akcję zorganizowano w Poznaniu.

Zobacz także: Badanie: 13 proc. polskich rodziców żałuje, że ma dzieci

nczas.com, tvrepublika.pl, stronazycia.pl, theguardian.com

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY