Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: PiS robi głupoty, bo cały świat je robi

satyra
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
PiS rysunek Jan Bodakowski

PiS rysunek Jan Bodakowski / PiS rysunek Jan Bodakowski

Wielu sympatyków PiS próbuje pogodzić świadomość tego, że PiS często prowadzi głupią i szkodliwą dla Polski i Polaków politykę, z satysfakcją posiadania u władzy ''swoich'' reprezentantów, usprawiedliwiając PiS na wszelakie sposoby. Takie samooszukiwanie ma na celu zachowanie dobrej samooceny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com


Odczuwający dyskomfort z powodu szkodliwej działalności PiS zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości starają się złagodzić swój dyskomfort, samo oszukiwać się, głosząc takie absurdalne tezy, że Kaczyński musi, bo go zmuszają (ma to rzekomo go usprawiedliwiać), że PiS jest dobry (jak car), ale ma złych urzędników, że Kaczyński nie wie, co się dzieje, bo go okłamują, oraz że PiS wie, ale nie może powiedzieć (i trzeba mu bezkrytycznie ufać).


W arsenale jest też tak absurdalne usprawiedliwienie PiS, jak to, że PiS musi robić głupoty, bo na całym świecie je robią. Takie usprawiedliwienie to klasyczny przejaw kompleksu ludności skolonizowanej wobec kolonizatorów. W kompleksie tym nie liczy się sensowność działań, tylko to, że za wszelką cenę trzeba zachować dobrą opinię u innych (tych lepszych z wielkiego świata) – jak oni robią głupoty to i my je robić musimy.


W rzeczywistości Polska nie musi popełniać tych samych błędów co inne kraje. Nie musimy mieć wysokich podatków i szkodliwych przepisów, tylko dlatego, że są one w Unii Europejskiej. Nie musimy tańczyć, jak nam Żydzi zagrają, bo tak robi USA. Nie musimy też mieć covidowego faszyzmu, bo tak sobie wymyśliła WHO, Chiny czy Rosja.


Niestety PiS jest partią (a PO, lewica i temu podobne jeszcze bardziej), która cierpi na kompleks niższości, jak wieśniak z prowincji, który tak bardzo wstydzi się swojego pochodzenia, że staje się karykaturą miastowego, który co niedziela idzie do zagranicznego supermarketu na zakupy zgodnie z instrukcjami z telewizyjnej reklamy – równocześnie odczuwając pogardę dla tych, którzy odczuwają potrzeby życia duchowego, i idą co niedziele do kościoła.


Polsce potrzeba partii, która niczym polski chłop dba o interes swojego gospodarstwa (Polski) i nie czuje potrzeby szkodliwych zachowań tylko dlatego, że jakiś cwaniak z daleka twierdzi, że tak cały świat robi. Bo to ani sensu nie ma, ani nie jest często prawdą.

PiS rysunek Jan Bodakowski
PiS rysunek Jan Bodakowski
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY