Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Kolejny sukces PiS – mamy kolejnego lewicowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
rysunek: Jan Bodakowski

rysunek: Jan Bodakowski / rysunek: Jan Bodakowski

Problem z PiS polega na tym, że liderzy tej formacji mają poglądy lewicowe a wyborcy bardziej prawicowe. Na szczęście dla Nowogrodzkiej propaganda PiS i antyPiS skutecznie ten fakt przed wyborcami PiS ukrywa.

Ostatnim sukcesem lewicowej partii zwanej PiS jest wybór na Rzecznika Praw Obywatelskich osoby o lewicowych poglądach. Wcześniejszy RPO był tak lewicowy, że nie zwracał uwagi na łamanie praw obywatelskich osób o nie lewicowych poglądach. Prawicowcy w zdominowanej przez lewice III RP od dekad robili za podludzi, których prawa można i trzeba łamać.

Czy coś się zmieni. Nie sądzę. Z lewicowego portalu Krytyka Polityczna można się dowiedzieć, że nowy RPO nominowany przez PSL i wybrany przez PiS został z satysfakcją przyjęty przez posła Nowej Lewicy Krzysztofa Śmiszka. Zdaniem partnera życiowego Roberta Biedronia „należy się cieszyć, że jako opozycja daliśmy radę i rzecznikiem wszystkich obywateli, a nie partyjnych interesów prawdopodobnie zostanie specjalista – prof. Marcin Wiącek!”.

Nowy RPO zadeklarował, że będzie kontynuował działania swojego poprzednika, bronił Konwencji Stambulskiej, popierał in vitro, i stwierdził, że „nie budzi wątpliwości to, że wolności i prawa osób transpłciowych czy niebinarnych powinny być chronione w najwyższym zakresie”. Nowy RPO uważa, że „Izba Dyscyplinarna nie powinna działać”.

Jan Bodakowski

rysunek: Jan Bodakowski
rysunek: Jan Bodakowski
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY