USA: Zakażą uniwersytetom publicznym przeprowadzania aborcji na kampusach?

Dodano   0  
  Loading
Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży.

Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży. / fot. pixabay

Amerykańska senacka grupa Pro-Life Caucus przedstawiła projekt „Ustawy o ochronie życia na kampusie uczelni z 2021 r.” W jej myśl publiczne szkoły wyższe, które dokonują aborcji lub oferują pigułki aborcyjne studentom lub pracownikom, byłyby pozbawiane funduszy publicznych.

Projekt jest odpowiedzią na nowe prawo kalifornijskie. Obliguje ono kliniki zdrowia na kampusach stanowych uczelni i uniwersytetów, aby udostępniały studentom pigułki aborcyjne na terenie kampusu od 2023 roku.

Działacze prof-life argumentują, że aborcje, tak chirurgiczne, jak i poprzez zażycie śmiercionośnej pigułki, „są niebezpieczne i wymierzone w bezbronne młode kobiety”. Podkreślili, że około 7% kobiet, które poddają się aborcji chemicznej, doświadcza później komplikacji, często wymagających operacji.

To, co jest na obrzeżach skrajnie lewicowej pozycji nagle może stać się głównym nurtem w tym kraju i musimy to powstrzymać

– powiedział senator Steve Daines, założyciel i przewodniczący grupy Pro-Life Caucus.

Według Catholic News Agency, ustawa nie ma zbyt wielkich szans na uchwalenie. Wynika to z powodu proaborcyjnej większości w Kongresie.

Zobacz także: Ekspert CAKJ: Województwo mazowieckie w obecnym kształcie musi przestać istnieć

marsz.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY