Kolejny komunista spocznie na Powązkach. W sieci zawrzało

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Powązki

Powązki / Fot. YouTube

Jak poinformował historyk, prof. Sławomir Cenckiewicz, w środę 21 lipca na Powązkach Wojskowych w Warszawie spocznie komunistyczny generał dywizji Wacław Szklarski. Miał 95 lat.

Komunista, który w przeszłości był m.in. sowieckim agentem, zostanie z honorami pochowany na Powązkach. Prof. Cenckiewicz, który nagłośnił ten fakt, nie krył zniesmaczenia.

Szok! Planista stanu wojennego i wieloletni strateg Zarządu I SG przygotowujący plan ataku wojsk Układu Warszawskiego w tym Frontu Polskiego/Nadmorskiego, zastępca szefa sztabu ZSZ UW, w przeszłości agent sowieckiego GZI o pseudonimie Marysia…z honorami żegnamy z honorami w katedrze i na Powązkach

– napisał na Twitterze, relacjonując dokonania zmarłego.

Wpis historyka spotkał się z dużym zainteresowaniem internautów, oburzonych opisywanym faktem. Swojej złości w tej sprawie nie ukrywał też były poseł Tomasz Jaskóła. Polityk skierował apel do rządzących.

Skandal! Agenci sowieccy chowani z honorami w katedrze i na Powązkach. W podobno wolnej Polsce. Panie ministrze Błaszczak, w imię wartości i w imię pamięci o Niezłomnych proszę bardzo zatrzymać w przyszłości udział kogokolwiek z Wojska Polskiego w takich pochówkach

– stwierdził Jaskóła.

Przed pochówkiem na Powązkach zostanie odprawiona Msza święta żałobna w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Zobacz także: Wiceprzewodnicząca PE: Komisja powinna zablokować fundusze unijne dla Polski

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY