Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: AntiFa

satyra
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
AntiFa rysunek Jan Bodakowski

AntiFa rysunek Jan Bodakowski / AntiFa rysunek Jan Bodakowski

Od kilku lat fasady budynków w polskich miastach są niszczone napisami związanymi z AntiFą. Od dekad ulice zachodnich miast są terroryzowane przez komunistyczne bojówki. Nie od dziś ukrywają się one pod mianem antyfaszyzmu. Dla tych rzekomych antyfaszystów faszystami są wszyscy ci, którzy nie są komunistami.

AntiFa czerpie z szkoły frankfurckiej

Zgodnie z toksyczną propagandą szkoły frankfurckiej antyfaszyści uważają, że „że wszelkie zachowania człowieka, które są zgodne z tradycyjnymi normami etycznymi” to faszyzm. Za czasów Stalina komuniści za faszyzm uznawali „każdą postawę, sprzeciwu wobec Związku Radzieckiego i komunistycznej ideologii”, a więc i bycie zwolennikiem demokracji. Dziś AntiFa w duchu sowieckim walczy pod szyldem antyfaszyzmu z wszelkimi przejawami świata zachodniego. O naturze tej organizacji świadczy jej symbol, czyli flaga czarno czerwona (czarna jak anarchizm, czerwona jak komunizm).

USA

W zeszłych latach komuniści ukrywający się pod szyldem antyfaszyzmu inicjowali terror czarnych rasistów w USA. Jedną z najbardziej znanych organizujących terror czarnych rasistów jest AntiFa – ”umundurowana” na czarno, organizacja terrorystyczna, nie ujawniająca swojej struktury ani źródeł finansowania (wielu jednak uważa, że wspiera ją finansowo żydowski oligarcha George Soros).

Amerykańska AntiFa wywodzi się z ARA (Anti-Racist Action) organizacji związanej z subkulturą punk i chlubiącej się walkami z KKK i NS. Dziś AntiFa wznieca w całych USA rozruchy, zabija policjantów, katuje białych, rabuje sklepy i niszczy pomniki (w USA np. Tadeusza Kościuszki, a w Austrii Jana III Sobieskiego).

Niemcy

W Niemczech AntiFa zwalcza prawicową partię Alternatywa dla Niemiec (Alternative für Deutschland, AfD). Terroryści z AntiFy dokonują napadów i pobić (często prawie kończących się zgonami) polityków AfD, ataków bombowych, podpaleń samochodów. Swoje zbrodnie określają mianem samoobrony. W trakcie wzniecanych zamieszek antyfaszyści niszczą też sklepy.

Historia AntiFy rozpoczęła się przed II wojną światową. W 1932 bojówki Komunistycznej Partii Niemiec utworzyły Akcje Antyfaszystowską (Antifaschistische Aktion). Powstała ona z kadr Rotfrontu Roter Frontkämpferbund (Związku Bojowego Czerwonego Frontu), który został jako organizacja terrorystyczna zdelegalizowany przez rządzącą w Republice Weimarskiej socjaldemokracje. Towarzysze z Akcji Antyfaszystowskiej uważali, że socjaldemokraci są bardziej szkodliwi od nazistów.

Po II wojnie światowej terror antyfaszystów odrodził się w RFN (dzięki wsparciu komunistycznej bezpieki z NRD) w 1968 roku w takich organizacjach opozycji pozaparlamentarnej jak: Liga Komunistyczna, RAF (Frakcja Czerwonej Armii — Rote Armee Fraktion), Ruch 2 czerwca, Komórki Rewolucyjne.

Kolejna fala antyfaszystowskiego terroru miała miejsce w RFN w latach osiemdziesiątych i była związana z autonomistami, którzy łączyli marksizm, anarchizm, nową lewicę), Autonomiści swój etos wykuwali w squatach i szarpaninach z NS. W latach 90 zaangażowali się w terroryzm.

Wielka Brytania

Historia antyfaszyzmu w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się, gdy w 1936 roku Żydzi i Irlandczycy zablokowali marsz czarnych koszul Brytyjskiej Unii Faszystowskiej i wszczęli zamieszki. Kolejną ważną datą w historii brytyjskiego antyfaszyzmu była bijatyka ze zwolennikami Frontu Narodowego. W późniejszych latach antyfaszyzm w Wielkiej Brytanii kwitł wśród punków i red skinów (skinów lewaków), których łączył Rock Against Racism. W 1992 (powstała w 1985 roku) AFA (Anti-Fascist Action — AntiFa) stoczyła bijatykę ze skinami na stacji kolejowej Waterloo w Londynie. Jednym z liderów AFA był obecny lider brytyjskiej lewicowej Partii Pracy Jeremy Corbyn – podobnie jak on wielu innych działaczy AntiFy weszło do brytyjskiej polityki – dzięki czemu dziś w Wielkiej Brytanii nie ma wolności słowa.

Brytyjska AntiFa znana jest z blokowania marszów i manifestacji swoich przeciwników ideowych. Antyfaszyści wszczynają burdy, by przeciwnicy lewicowego ekstremizmu nie dostawali pozwoleń na publiczne manifestowanie przekonań politycznych. Inną z formą działań brytyjskich antyfaszystów jest doxxing, czyli publikowanie w internecie przez lewicę danych osobowych osób uznawanych przez lewaków za faszystów by stawali się oni ofiara napadów, pobić i podpaleń.

Szwecja

Szwedzka AFA powstała w 1993 roku z autonomistów. Jest zbrojnym ramieniem ekologów – między innymi zajmuje się ochroną Greta Thunberg, ma własną siatkę szpiegowską, dokonuje podpaleń, ataków na domy wrogich polityków i urzędników imigracyjnych, prześladuje działaczy Szwedzkich Demokratów.

Polska

Jednym z najbardziej znanych ekscesów AntiFy w Polsce był ten z 2001 roku, kiedy Krytyka Polityczna zaprosiła niemieckich antyfaszystów do Warszawy, jak można podejrzewać, by zaatakowali Marsz Niepodległości. Z racji na zbyt duża liczebność marszów narodowców niemiecka AntiFa napadała na grupę rekonstrukcyjną w mundurach z XVIII wieku, która brała udział w oficjalnych uroczystościach, po czym pobiła się polską policją. W ostatnich latach poznańska AntiFa napadła na lokal PiS.

AntyFa gloryfikuje w swojej propagandzie zbrodnie komunistów w Hiszpanii, w Syrii w oddziałowych komunistycznych rebeliantów szkoli swoich działaczy z Europy (w dwu brygadach francuskiej i brytyjskiej), dzięki czemu dysponuje już nie tylko ulicznymi chuliganami, ale terrorystami z przeszkoleniem wojskowym. Więcej o poglądach antyfaszystów można przeczytać w artykule Konrada Kołodziejskiego na łamach czasopisma „Rzeczy Wspólne”.

AntiFa rysunek Jan Bodakowski
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY