Amerykańska ambasada reaguje ws. koncesji TVN! “USA obserwują z rosnącym niepokojem”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biux Aliu

Biux Aliu / fot. youtube

Bix Aliu, amerykański chargé d’affaires zabrał głos w sprawie zamieszania z koncesją dla stacji Grupy TVN i projektu ustawy, wniesionego przez posłów PiS. W mediach społecznościowych napisał o „rosnącym niepokoju” ze względu na tę sprawę.
  • Obecnie toczy się procedura koncesyjna telewizji TVN24, której koncesja wygaśnie za około dwa miesiące.
  • W związku z wniesionym dziś przez posłów PiS projektem ustawy pojawiły się natomiast przypuszczenia, że jego wejście w życie pozbawiłoby polskich koncesji wszystkie stacje z grupy TVN.
  • Nadawca mógłby kontynuować emisję wszystkich swoich stacji (z wyjątkiem telewizji naziemnej), ale na mocy koncesji z innego kraju.
  • Zobacz także: Gowin broni TVN! Sprzeciwia się nowelizacji ustawy o KRRiT

Dyplomata powielił swój wpis zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej. TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego krajobrazu medialnego. Wolna prasa ma kluczowe znaczenie dla demokracji

– napisał.

Warto zaznaczyć, że obecnie nie toczy się procedura koncesyjna w sprawie stacji TVN. Telewizja ta ma ważną koncesję do wiosny 2024 roku. Obecnie toczy się natomiast procedura koncesyjna telewizji TVN24, której koncesja wygaśnie za około dwa miesiące. W związku z wniesionym dziś przez posłów PiS projektem ustawy pojawiły się natomiast przypuszczenia, że jego wejście w życie pozbawiłoby polskich koncesji wszystkie stacje z grupy TVN.

Gdyby tak rzeczywiście się stało, należące do amerykańskiego Discovery telewizje TVN, TVN7, TTV i Metro nie mogłyby nadal nadawać w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Nadawca mógłby kontynuować emisję wszystkich swoich stacji za pośrednictwem innych źródeł (m.in. satelitarnie czy przez internet), ale na mocy koncesji z innego kraju. Na holenderskiej koncesji nadają już związane z Discovery i emitowane w Polsce kanały Animal Planet, TLC i Travel Channel.

Zobacz także: Afgańscy imigranci przez Białoruś przedostają się do Polski! Czeka nas większa fala?

wp.pl, twitter.com, hdtvpolska.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY