Gowin broni TVN! Sprzeciwia się nowelizacji ustawy o KRRiT

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin / fot. flickr.com

Lider Porozumienia poinformował w czwartek, że projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który może odebrać Grupie TVN koncesje, nie był konsultowany z jego ugrupowaniem.
  • Jarosław Gowin w wywiadzie dla TOK FM broni stacji TVN. Uważa, że nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji może wpłynąć negatywnie na pluralizm mediów w Polsce.
  • Podobnego zdania jest wicerzecznik Porozumienia, który w podobnym tonie wypowiadał się w mediach społecznościowych.
  • Projekt nowelizacji prawa o KRRiT wpłynął do Sejmu w środę wieczorem z inicjatywy grupy posłów PiS.
  • Zobacz także: Brytyjczycy ostro świętowali po zwycięstwie reprezentacji Anglii. 20 osób zatrzymanych

Gowin broni TVN! Polityk zapowiedział, że nie poprze projektu ustawy jego zdaniem ograniczającej pluralizm medialny w Polsce.

„Trudno, byśmy popierali rozwiązanie, które mogłoby być wykorzystane do jakiegokolwiek ograniczania pluralizmu mediów”

– powiedział wicepremier.

Lider Porozumienia udzielił wywiadu radiu TOK FM, w którym mówił o istnieniu projektu zmian przepisów dowiedział się dziś (w czwartek, 8 lipca) rano. Gowin broni TVN porównując stację do Radia Maryja.

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że cokolwiek sądzimy o stacji TVN, to ona jest ważnym elementem pluralizmu mediów. A pluralizm mediów jest jednym z konstytutywnych elementów demokratycznego państwa prawa. To samo powiedziałbym, gdyby rzecz dotyczyła na przykład Radia TOK FM czy Radia Maryja

– mówił polityk w TOK FM.

Sprawę skomentował na Twitterze wicerzecznik Porozumienia i szef gabinetu politycznego Jarosława Gowina.

Nie chciałbym się budzić w Polsce, w której zostanie tylko jeden program telewizyjny. Pluralizm mediów nie może być prawnie ograniczany

– napisał Jan Strzeżek.

Grupa posłów PiS złożyła w środę w nocy projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Projekt nowelizacji zakłada, że mediom zależnym od osób albo podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie można będzie udzielić koncesji na nadawanie w Polsce. To mogłoby sprawić, że stacja TVN, której właścicielem są Amerykanie, straci koncesję.

businessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY