Afgańscy imigranci przez Białoruś przedostają się do Polski! Czeka nas większa fala?

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. http://nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Polska Straż Graniczna poinformowała o zatrzymaniu grupy nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli zieloną granicę z Białorusią na Podlasiu. To już kolejna taka grupa w tym tygodniu. Większość z nich pochodzi z Afganistanu.
  • W tym roku zatrzymano już w Polsce łącznie 235 osób, które nielegalnie dostały się do nas ze strony białoruskiej.
  • Z kolei na Litwę w tym roku z Białorusi dostało się ponad 1500 nielegalnych imigrantów – głównie Irakijczyków.
  • W odpowiedzi na sankcje Unii Europejskiej, Białoruś przestała blokować nielegalnym migrantom dostęp do granicy z krajami wspólnoty.
  • Zobacz także: Łukaszenka w odpowiedzi na sankcje UE przepuszcza nielegalnych migrantów! “Sami ich łapcie”

Wśród zatrzymanych przez polskich pograniczników osób jest 34 mężczyzn, 5 kobiet i 10 dzieci. Większość z nich to Afgańczycy. Jest też siedmiu Rosjan narodowości czeczeńskiej. Wcześniej w tym tygodniu podlascy strażnicy graniczni zatrzymali inną grupę, która liczyła 40 osób, a wszyscy pochodzili z Afganistanu.

W odpowiedzi na sankcje Unii Europejskiej, Białoruś przestała blokować nielegalnym migrantom dostęp do granicy z krajami wspólnoty. Najwięcej przybyszy przedostaje się przez granicę z Litwą.

„Kiedyś masowo łapaliśmy migrantów, ale teraz możecie o tym zapomnieć. Sami ich łapcie”

– powiedział Aleksandr Łukaszenka.

Jak poinformowano, migranci zatrzymani przez polską Straż Graniczną, w większości nie mieli żadnych dokumentów. Teraz zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach. W tym roku zatrzymano już w Polsce łącznie 235 osób, które nielegalnie dostały się do nas ze strony białoruskiej. Z kolei na Litwę w tym roku z Białorusi dostało się ponad 1500 nielegalnych imigrantów – głównie Irakijczyków.

Zobacz także: Bunt przeciw Czarzastemu? “Żarty na bok”

Zielona granica to określenie słabo chronionego odcinka granicy państwa. Chodzi najczęściej o tereny takie jak lasy, zarośla i łąki.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY