Konfederacja po dwóch latach w Sejmie złoży pierwszy projekt ustawy. Chodzi o szczepienia. „Świetna wiadomość”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Politycy Konfederacji podczas prezentacji projektu "Stop Segregacji Sanitarnej".

Politycy Konfederacji podczas prezentacji projektu "Stop Segregacji Sanitarnej". / Fot. YouTube

Konfederacja poinformowała, że zebrała wymaganą liczbę podpisów w Sejmie pod projektem ustawy zabraniającej segregacji sanitarnej Polaków. Na razie nie wiadomo, kto oprócz polityków Konfederacji podpisał się pod projektem. W poniedziałek zostanie złożony w Sejmie.
  • Poseł Konfederacji Artur Dziambor poinformował, że w poniedziałek projekt “Stop Segregacji Sanitarnej” zostanie złożony do marszałek Sejmu.
  • Projekt miałby wprowadzić m.in. zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.  
  • Nie można byłoby także wprowadzać wymogu ujawniania informacji o zaszczepieniu lub niezaszczepieniu się przeciwko COVID-19, w celu udziału w jakichkolwiek wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp.,
  • Zobacz także: Nieprawidłowości w polskich laboratoriach wykonujących testy na COVID? Ujawniono dane

O zebraniu wymaganych 15 podpisów posłów pod projektem “Stop Segregacji Sanitarnej” poinformował Artur Dziambor.

Świetna wiadomość! Zebraliśmy w wymaganą liczbę podpisów pod projektem ustawy #StopSegregacjiSanitarnej i w poniedziałek składamy go do Marszałka Sejmu! Serdeczne Dziękuję dla posłów wspierających

– poinformował Dziambor.

Ustawa „Stop Segregacji Sanitarnej” wprowadza: 

• Zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.  

• Zakaz wprowadzania wymogu ujawniania informacji o zaszczepieniu lub niezaszczepieniu się przeciwko COVID-19, w celu udziału w jakichkolwiek wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., a także uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług  

• Zakaz wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń dotyczących wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług, do których nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.  

• Zakaz uzależniania udziału w jakichkolwiek wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług, od zaszczepienia lub niezaszczepienia się przeciwko COVID-19.  

• Zmiany w Kodeksie Pracy, aby: – niedopuszczalna była jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19; – pracownicy byli równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych bez względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19; – pracodawca był obowiązany przeciwdziałać dyskryminacji w zatrudnieniu także ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.  

• Zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2021.861) poprzez: – skreślenie w § 2 ust. 7a, który wskazuje na to, że “Dane osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, obejmujące imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, mogą być udostępniane z systemu teleinformatycznego, o którym mowa w ust. 4 pkt 1, Narodowemu Funduszowi Zdrowia w celu informowania przez ten podmiot osób, których dotyczą te dane, o możliwości poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19.” – skreślenie w § 9 ust. 19b, w § 10 ust. 6a, w § 24 ust. 8, w § 26 ust. 16, które wskazują, że do niektórych ograniczeń, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.” 

Zobacz także: Korwin-Mikke wstrzymał się w ważnej ustawie. Teraz tłumaczy się przed wyborcami

dorzeczy.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY