Korwin-Mikke wstrzymał się w ważnej ustawie. Teraz tłumaczy się przed wyborcami

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wpis Janusza Korwin-Mikke.

Wpis Janusza Korwin-Mikke. / Fot. Pixabay/Twitter

Polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke stanowczo odpiera zarzuty po głosowaniu nad nowelizacją Kodeksu postępowania administracyjnego. Projekt wzbudził żywiołowe emocje w Polsce i Izraelu. Zdaniem posła, nowe prawo nie zablokuje bezpodstawnych roszczeń żydowskich, a jedynie utrudni reprywatyzację Polakom.

Po czwartkowym głosowaniu ws. Nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, część komentatorów krytykowała zachowanie posłów Konfederacji.

Dziś było głosowanie nad ustawą kończącą dziką reprywatyzację, blokującą zgłaszanie kolejnych roszczeń, w tym mienia bez spadkowego. Co zrobiła KONFEDERACJA, która na sztandarach miała 447? Albo wyciągnęli karty albo się wstrzymali

– napisał Maciej Stańczyk.

Ze zdziwieniem oglądam wyniki głosowania liberalnych posłów KONFEDERACJI. Pomóżcie mi zrozumieć: wczorajsza nowelizacja ustawy wprowadza 30-letnie przedawnienie roszczeń, czyli wyraźnie implikuje, że Żydzi mogą się bujać ze swoimi zapędami na polski majątek. Tak czy nie?

– stwierdził z kolei prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski.

“Ustawa ta to pułapka”

Do sprawy odnieśli się politycy Konfederacji, m.in. Janusz Korwin-Mikke czy Jakub Kulesza.

To oszustwo PiSu. Ta ustawa NIE zablokuje roszczeń z tytułu “447” natomiast utrudni reprywatyzację Polakom. Na posiedzeniu Koła zapadła decyzja “wstrzymujemy się; nie możemy głosować przeciw, bo ludzie nie zrozumieją”. Koledzy się przestraszyli bo, jak widać: nie rozumieją…

– wskazał Janusz Korwin-Mikke.

1. Prawdziwą ustawę #Stop447 ob. komitetu PiS zamroził w komisji.

2. Dzisiejsza ustawa w żaden sposób nie dotyczy bezprawnych roszczeń do mienia bezdziedzicznego.

3. Ustawa ta to pułapka – pretekst do wygaszania wszelkich roszczeń obywateli polskich związanych i z nacjonalizacją i z lockdowem

– napisał z kolei Jakub Kulesza.

W kolejnym wpisie Janusz Korwin-Mikke załączył tekst oświadczenia MSZ. W jednym z jego akapitów napisano:

Zmienione przepisy będą dotyczyły jedynie postępowań administracyjnych, w tym reprywatyzacyjnych. Nie będą miały one wpływu na postępowania cywilne, których celem jest uzyskanie odszkodowania za odebrane bezprawnie mienie.

Polityk Konfederacji skomentował te słowa.

Nie wierzyliście nam, że ta ustawa w niczym nie przeszkodzi zgłaszaniu bezzasadnych roszczeń żydowskich – natomiast przeszkodzi w odzyskiwaniu mienia przez prawowitych spadkobierców? To przeczytajcie.

– stwierdził, odnosząc się do oświadczenia MSZ.

Zobacz także: PILNE! Żydowskie roszczenia nadal aktualne. Ambasada Izraela wydała oświadczenie: “Polska wie co jest właściwym krokiem”

twitter.com, gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY