Upamiętnią Paderewskiego w 80. rocznicę śmierci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ignacy Jan Paderewski.

Ignacy Jan Paderewski. / Fot. Biblioteka Kongresu USA - Domena Publiczna

Z okazji 80. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej zorganizował wydarzenie upamiętniające wielkiego polskiego kompozytora i męża stanu. „Wieczór z Paderewskim” już dziś w Warszawie.

„Wieczór z Paderewskim” rozpocznie się o godz. 18.00 w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Wydarzenie będzie można śledzić także za pomocą transmisji internetowej.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części. Podczas spotkania organizowanego z okazji 80. rocznicy śmierci wielkiego, polskiego kompozytora wystąpi maestro Karol Radziwonowicz z kwintetem smyczkowym „I Solisti di Varsavia”. Artyści wykonają utwory skomponowane przez I. J. Paderewskiego. Główną częścią programu będzie wykonanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Kompozytora Niepodległości „Fantazji Polskiej” w wyjątkowym składzie orkiestrowym.

Zobacz także: Bąkiewicz: Amerykanie przyzwyczajeni do polskiej uległości od lat, przekraczają kolejne granice

W ramach drugiej części odbędzie się wykład dyrektora IDMN, prof. Jana Żaryna o Ignacym Janie Paderewskim. „Wieczór z Paderewskim” zwieńczy uroczyste złożenie kwiatów przy sarkofagu patrona IDMN w krypcie archikatedry św. Jana.

Transmisja z wydarzenia:

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY