Bielan wygryzie Gowina? “Rekonstrukcja w późniejszym terminie”

Dodano   1
  Loading
Adam Bielan zapowiada rekonstrukcje rządu

Adam Bielan u boku Jarosława Gowina / fot. Twitter/Onet

Nie jest tajemnicą poliszynela, że Adam Bielan nie pała miłością do Jarosława Gowina. Lider Partii Republikańskiej - nowego-starego sojusznika PiS - ujawnił, że w niedalekiej przyszłości może nastąpić rekonstrukcja rządu wraz z zachowaniem większości w Sejmie.
  • Nowo-powstała Partia Republikańska gromadzi coraz większą ilość starych działaczy Porozumienia Jarosława Gowina
  • Błogosławieństwo Jarosława Kaczyńskiego spowodowało to, że Adam Bielan rozstawia coraz większy kaliber przeciwko wicepremierowi
  • Lider Partii Republikańskiej przekonuje o większości sejmowej, a także przewiduje w niedalekiej przyszłości rekonstrukcję rządu
  • Zobacz także: Zerowy PIT dla rodzin wielodzietnych? Nowa propozycja Partii Republikańskiej

Adam Bielan zapowiada rekonstrukcję rządu

Jawiący się jako nowy-stary sojusznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Bielan nie ukrywa, że może za kilka miesięcy zdetronizować Jarosława Gowina. Lider Partii Republikańskiej w rozmowie z “Rzeczpospolitą” przyznał, że jego konkurent polityczny miał się sam wykluczyć z tzw. Zjednoczonej Prawicy, poprzez ubiegłoroczne manewry z opozycją w sprawie zmiany Marszałka Sejmu, a także w kwestii odmiennego zdania na temat terminu i charakteru wyborów prezydenckich.

Jarosław Gowin jest mentalnie poza Zjednoczoną Prawicą od kwietnia ubiegłego roku. Po wyborach liczyłem, że wyciągnie wnioski z błędów, które popełnił. Tak się jednak nie stało

– powiedział Adam Bielan.

W dalszej rozmowie główny konkurent Jarosława Gowina, wykazywał się pewnością wobec stabilności obozu rządzącego. Według jego obliczeń Prawo i Sprawiedliwość utrzyma większość sejmową, nawet przy ewentualnym wykluczeniu Porozumienia ze struktur polskiej władzy.

Ostatnie głosowanie w sprawie RPO – 231 głosów było za, nawet gdyby odjąć głosy Konfederacji i biorąc pod uwagę głos pana posła Ajchlera, który oświadczył, że się pomylił, to nadal jest 229 głosów za. Gwarantuję, że z tych dziewięciu posłów, którzy Gowinowi zostali, przynajmniej kilku nie wyjdzie ze Zjednoczonej Prawicy. Nie ma zagrożenia dla utrzymania większości.

– wyjaśnił lider nowego-starego sojusznika PiS.

Adam Bielan jest również przekonany, że w dłuższej perspektywie nastąpić rekonstrukcja rządu, która może się skończyć dla Gowina bolesnym upadkiem, a dla niego samego niezwykłym awansem politycznym. Jednak jak podkreślił, nie stanie się to w ciągu kilku najbliższych tygodni, czy nawet miesięcy.

wpolityce.pl, rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
zdzicho
Gość
zdzicho
25 czerwca 2021 21:02

Bielan to absolutnie wzorcowy REPUBLIKANIN – tiny.pl/rns9g – twórca i autor LOBBY ŻYDOWSKIEGO w sejmhedrynie, uczestnik i gwarant tajemnicy uzgodnień co do 447!

Po prostu “NASZ CZŁOWIEK!”

SZALOM und LECHAIM czyli CHLAIEM z CZAPKOM .

POLECAMY