Zerowy PIT dla rodzin wielodzietnych? Nowa propozycja Partii Republikańskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konwencja Partii Republikańskiej.

Konwencja Partii Republikańskiej. / Fot. Twitter/ Szymon Stachowiak

Nowo powstała Partia Republikańska zapowiada uzupełnienie Polskiego Ładu o zerowy PIT dla rodzin wielodzietnych. Przez to sformułowanie liderzy partii rozumieją gospodarstwa domowe z co najmniej czwórką dzieci. Deklaracja padła na konwencji partyjnej, która odbyła się w niedzielę.
  • Partia Republikańska będzie działać w ramach koalicji rządowej Zjednoczonej Prawicy. Pierwsza konwencja partyjna odbyła się w Warszawie 20 czerwca 2021.
  • Członkowie partii popierają założenia Polskiego Ładu, jednak planują uzupełnić go o projekt zakładający wdrożenie zerowego PITu dla rodzin wielodzietnych.
  • Z wyliczeń posła Kamila Bortniczuka wynika, że przyniesie to oszczędności Polaków na poziomie 250 mln zł rocznie.
  • Zobacz także: Media piszą, że Polska walczy z pandemią. Liczba zakażeń i zmarłych mówi wszystko

Partia Republikańska ma być partnerem PiS w ramach tzw. Zjednoczonej Prawicy. Mówią o tym twórcy formacji, którzy jednogłośnie poparli propozycje, jakie znalazły się w Polskim Ładzie. Planują jednak uzupełnić plan rządu Mateusza Morawieckiego o zerowy PIT dla rodzin wielodzietnych.

Jak wynika z wypowiedzi członków nowej partii, opowiadają się oni nie tylko za podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tys złotych, ale aprobują również sposób pozyskania środków na ten cel. Chcą osiągnąć go poprzez podwyższenie składki zdrowotnej dla zarabiających najwięcej. Na konwencji, na której oficjalnie ogłoszono powstanie nowej formacji, Republikanie przedstawili swoją najważniejszą propozycję uzupełniającą projekt tzw. Polskiego Ładu. Mowa o postulacie wprowadzającym zerowy PIT dla rodzin wielodzietnych.

Według wyliczeń, jakie przedstawił poseł Kamil Bortniczuk, zerowy PIT dla rodzin wielodzietnych ma wprowadzić oszczędności Polaków wynoszące ok. 250 mln zł rocznie.

“Polskie wielodzietne rodziny dotąd, szczególnie przed rządami Zjednoczonej Prawicy, nie cieszyły się takim wsparciem, którego oczekujemy od państwa w przypadku rodzin, jakie biorą na siebie ciężar wychowywania aż tylu dzieci”

– zaznaczył Adam Bielan, europoseł Partii Republikańskiej.

Program partii skierowany jest również do samorządów. Planowane jest stworzenie subwencji inwestycyjnej, która uzupełni system finansowania samorządu terytorialnego.

“Chcemy, by dla silniejszych samorządów została zastosowana zasada: Im więcej inwestują, tym większe pieniądze w subwencji inwestycyjnej”

– mówił Waldemar Tomaszewski z Partii Republikańskiej.

Partia Republikańska zapowiada powołanie władz partyjnych jesienią i dalsze opracowywanie programu.

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY