Neuer w opasce LGBT dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki. Niemcy i tak nie przegrały [+WIDEO]

Euro 2020
Dodano   1
Adam Szalai zdobył gola dla Węgier.

Adam Szalai zdobył gola dla Węgier. / Fot. Twitter

Niemcy - Węgry 2:2 po zaciętym meczu. Choć Węgrzy mieli nadzieje na awans do 1/8 finału, to ostatecznie odpadli z Euro 2020. Niemcy jednak musieli bardzo się namęczyć o korzystny dla siebie wynik.

Emocje rozpoczęły się już pół godziny przed meczem Niemcy – Węgry. Pod Allianz Arena niemieccy kibice zebrali się i zaczęli wymachiwać flagami w kolorach LGBT. Wcześniej UEFA nie zgodziła się podświetlić na takie barwy stadionu. Monachijska policja już wcześniej wezwała wsparcie z innych niemieckich miast. Porządku przy okazji środowego spotkania pilnowała rekordowa liczba funkcjonariuszy.

Do incydentu doszło też tuż po wyjściu piłkarzy na boisko. Na murawę wtargnął kibic reprezentacji Niemiec z flagą LGBT trzymaną w rękach.

Spotkanie od początku przebiegało w niesprzyjających warunkach pogodowych. Nad Monachium przeszła ulewa. Mecz rozpoczął się dobrze dla Węgrów. W 11. minucie gry Adam Szalai trafił do bramki i dał swojej reprezentacji nadzieję na awans do 1/8 finału Euro 2020. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Kibice na Allianz Arenie żegnali gwizdami piłkarzy schodzących do szatni.

Dopiero w 66. minucie meczu Niemcom udało się wyrównać. Piłkę do bramki wpakował Kai Havertz, który chwilę później zszedł z boiska. Bramkarz reprezentacji Węgier minął się z piłką, ułatwiając przeciwnikom zdobycie bramki. Jednak reprezentanci Niemiec nie zdążyli nacieszyć się korzystniejszym wynikiem. W ekspresowym tempie odpowiedzieli Węgrzy. Na 2:1 dla drużyny trenera Marco Rossiego strzelił András Schäfer. Niemcy po raz kolejny byli w szoku.

W drugiej połowie przestał padać deszcz. Padały za to kolejne bramki. W 84. minucie Leon Goretzka trafił dla Niemiec, ustalając wynik na 2:2. Węgrom tym razem nie udało się już odwrócić losów spotkania. Mecz ostatecznie zakończył się remisem i awansem Niemców do 1/8 finału Euro 2020.