USA. Nowe sankcje wobec Rosji za Nawalnego i Nord Stream 2

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent USA, Joe Biden

Prezydent Joe Biden / Fot. screen

Administracja Bidena przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji za próbę zabójstwa Nawalnego. Przedłużone mają zostać również sankcje wobec podmiotów rosyjskich pracujących przy Nord Stream 2.
  • Amerykanie przygotowują nowe sankcje wobec Rosji za próbę zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Przedłużone mają zostać również sankcje wobec podmiotów rosyjskich pracujących przy Nord Stream 2.
  • Sullivan, doradca Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa o Nord Stream 2: Myślę, że to kolejny obszar, w którym mamy do czynienia z pewnymi nieporozumieniami.
  • Nord Stream 2 był ukończony w 90 procentach w momencie przejęcia władzy przez ekipę Bidena.
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż. Konfederacja pnie się w górę, Platforma tonie, PiS na czele

Administracja Joe Bidena przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji za próbę zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Amerykanie zamierzają przedłużyć również obecne sankcje wobec podmiotów rosyjskich pracujących przy budowie gazociągu Nord Stream 2.

Doradca do spraw bezpieczeństwa prezydenta USA Jack Sullivan w niedzielę przyznał, że administracja Joe Bidena przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji. Jest to związane z otruciem Aleksieja Nawalnego oraz budową gazociągu Nord Stream 2.

Nowe sankcje wobec Rosji mają zostać wdrożone tak szybko, jak zostaną wymierzone w odpowiednie podmioty. Sullivan zapewnił, że wprowadzonych zostanie więcej sankcji za użycie broni chemicznej. Pierwsze restrykcje tego typu zostały wprowadzone w kwietniu 2021 roku, ale nowe mają objąć kręgi władzy na Kremlu.

Sankcje związane również z Nord Stream 2

Sullivan mówił, że sankcje wobec Rosji związane są również ze spornym projektem gazociągu Nord Stream 2.

– Myślę, że to kolejny obszar, w którym mamy do czynienia z pewnymi nieporozumieniami. W rzeczywistości objęliśmy sankcjami szereg podmiotów rosyjskich w odniesieniu do Nord Stream 2. Zawiesiliśmy je tylko wobec dwóch i nie były to podmioty rosyjskie. To był niemiecki obywatel oraz firma szwajcarska

– zastrzegł doradca Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa na antenie CNN.

Przypomniał, że Nord Stream 2 był ukończony w 90 procentach po przejęciu władzy przez ekipę Bidena.

– Pytanie, na które musieliśmy sobie odpowiedzieć odnosiło się do tego, czy będziemy działać bezpośrednio z wykorzystaniem siły sankcji przeciwko naszym sojusznikom europejskim i przyjaciołom. Prezydent Biden powiedział: „nie jestem na to przygotowany. Będę dalej wdrażał co 90 dni sankcje przeciwko rosyjskim podmiotom zaangażowanym w budowę Nord Stream 2”. Zrobił to i będzie to nadal robił

– zapewnił Sullivan.

Wspomniany obywatel Niemiec to prezes spółki Nord Stream 2 AG Matthias Warnig. Spółka szwajcarska to rzeczona NS2 AG należąca w stu procentach do Gazpromu, ale zarejestrowana w szwajcarskiej miejscowości Zug.

Zobacz także: Problemy pierwszego świata. Ekspert-gej z CNN: Ameryka nie postrzega czarnoskórych jako „w pełni ludzkich”

Wypowiedź Sullivana pojawia się niedługo po szczycie prezydentów USA i Rosji w Genewie, który nie przyniósł żadnych rozstrzygnięć. Joe Biden i Władimir Putin powtórzyli swe stanowiska na tematy międzynarodowe.

biznesalert.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY