Problemy pierwszego świata. Ekspert-gej z CNN: Ameryka nie postrzega czarnoskórych jako „w pełni ludzkich”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Don Lemon, czarnoskóry prezenter-gej z CNN

Don Lemon, czarnoskóry prezenter-gej z CNN / Fot. CNN/ screen

Don Lemon, ekspert z amerykańskiej CNN stwierdził, że w USA czarnoskórzy ludzie nie są postrzegani nawet jako "w pełni ludzcy". Jego zdaniem, wiele osób uważa, że "czarni geje nie zasługują na amerykański sen".
  • Gwiazda i ekspert CNN, Don Lemon, udzielił wywiadu dla Washington Post Magazine
  • Lemon odniósł się w nim do swojej najnowszej książki pt. “To jest ogień: co mówię moim przyjaciołom o rasizmie”
  • Autor stwierdził, że w USA czarnoskórzy, szczególnie zaś geje, nie są w pełni uważani za ludzi
  • Przeczytaj również: Najnowszy sondaż. Konfederacja pnie się w górę, Platfoma tonie, PiS na czele

Ekspert-gej z CNN o rasizmie

Don Lemon z CNN, jako samozwańczy ekspert ds. rasizmu, wydał niedawno książkę pt. “To jest ogień: co mówię moim przyjaciołom o rasizmie”. Właśnie ta pozycja stała się punktem wyjściowym do wywiadu dla Washington Post Magazine. W nim Lemon przekazał m.in., że czarnoskórzy ludzie nie są w USA uważani za “w pełni ludzkich”. Najgorzej mają jednak czarnoskórzy homoseksualiści.

Lemon, opisujący się jako “gejowski prezenter wiadomości”, wskazał na trudy życia, jakie go spotkały. Jego zdaniem, Amerykanie uważają, jakoby czarnoskórzy nie zasługiwali na “amerykański sen”.

Nie sądzę, aby Ameryka znała wystarczająco dużo ludzi takich jak ja. Chciałbym, aby Ameryka widziała czarnych ludzi, zwłaszcza czarnych gejów, jako, i nienawidzę tego słowa, jako “normalnych”, jako istoty ludzkie i jako część kultury. Mamy swoje słabości i nasze zmagania, ale mamy też swoje sukcesy. Kochamy, krzywdzimy i przechodzimy przez próby i udręki, tak jak wszyscy. Nie wiem, czy Ameryka postrzega czarnych ludzi, a zwłaszcza czarnych gejów, jako w pełni ludzkich i jako zasługujący na amerykański sen

– mówił Lemon

Wszystko winą Trumpa

Prezenter nie omieszkał wspomnieć, że to prezydentura Donalda Trumpa miała “przebudzić rasizm” w USA. W błędzie są również ludzie myślący, że wybór czarnoskórego Baracka Obamy na prezydenta cokolwiek zmienił. Rasizm w USA, zdaniem Lemona, “ma się dobrze”.

Ale jest też ta fałszywa rzeczywistość, że żyjemy w postrasowym świecie po wyborach Baracka Obamy. To była pobudka dla białych ludzi, którzy myśleli, że żyjemy w nierasistowskim świecie. Żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach jako czarni i biali ludzie. Jako czarni wiedzieliśmy, co czai się pod powierzchnią. Nadal wierzę, że Trump był koniecznym przebudzeniem, aby Ameryka zdała sobie sprawę, jak rasistowskie to było i jest

– przekazał gejowski prezenter

postmillennial.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY