Ogromny pożar w małopolskiej miejscowości! Kilkadziesiąt budynków w ogniu [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pożar w małopolskiej miejscowości Nowa Biała.

Pożar w małopolskiej miejscowości Nowa Biała. / Fot. YouTube

Około 21 budynków mieszkalnych i kolejne 25 spłonęło we wsi Nowa Biała koło Nowego Targu. Pożar w małopolskiej miejscowości został już przez strażaków opanowany na tyle, że ogień się już nie rozprzestrzenia.
  • Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej o godzinie 18:20.
  • Tuż po 21:00 starszy kapitan Bogusław Szydło z małopolskiej straży pożarnej poinformował, że na obecną chwilę pożar został opanowany.
  • Spłonęło kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych.
  • Zobacz także: Edukacja klimatyczna w polskich szkołach? Minister Czarnek deklaruje

Z ogniem walczy ponad 300 strażaków. Pożar w tej małopolskiej miejscowości mógł się łatwiej rozprzestrzenić przez zwartą zabudowę. Jak informują obecne na miejscu służby, cztery osoby zostały poszkodowane. W działania zostali zaangażowani strażacy z pięciu powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego.

Jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy już śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia. Na moje polecenie na miejsce udał się Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. O sytuacji będziemy informować na bieżąco

– przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Poszkodowane osoby, z poparzeniami przewieziono do szpitala. „Tygodnik Podhalański” poinformował, że kłęby dymu widać z oddalonego o kilkanaście kilometrów Nowego Targu.

Zobacz także: Symbol Polski Walczącej zakazany! Skandal na EURO 2020

rmf24.pl, tvp.info, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY