Edukacja klimatyczna w polskich szkołach? Minister Czarnek deklaruje

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ferma wiatrowa.

Ferma wiatrowa. / Fot. pixabay

Od 2023 roku w polskich szkołach będzie przedmiot edukacja klimatyczna. Zapowiedział to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek po spotkaniu z grupą aktywistów z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
  • Aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego chcą, aby nastąpiły zmiany w zakresie programów nauczania biologii, geografii, chemii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie, historii, języka polskiego oraz podstaw przedsiębiorczości. Ma to na celu wprowadzenie spójności i kompleksowego podejścia w przekazywaniu edukacji klimatycznej.
  • Wśród ich postulatów są też: budowanie przez oświatę wspólnej odpowiedzialności za społeczeństwo, przyrodę i przyszłość kolejnych pokoleń oraz walka z depresją klimatyczną i problemami psychicznymi.
  • 15 lipca 2021 r. odbędzie się organizowany przez UN Global Compact Network Poland Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej.
  • Zobacz także: Budowa Baltic Pipe może zostać wznowiona… ale tylko częściowo

Podczas spotkania z ministrem, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przedstawił swoje postulaty w zakresie edukacji. W spotkaniu uczestniczyła również pani poseł Jadwiga Emilewicz i przedstawiciele UN Global Compact Network Poland.

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpocznie prace, których efektem będzie wprowadzenie do szkół edukacji klimatycznej w 2023 roku

– zadeklarował minister Przemysław Czarnek.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny postuluje zmiany w zakresie programów nauczania biologii, geografii, chemii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie, historii, języka polskiego oraz podstaw przedsiębiorczości. Ma to na celu wprowadzenie spójności i kompleksowego podejścia w przekazywaniu edukacji klimatycznej.

Aktywiści chcą, żeby szkoła kształtowała odpowiednie postawy uczniów. Ich zdaniem edukacja powinna zachęcać do aktywnego zaangażowania się w tematy społeczne i budować poczucie wspólnej odpowiedzialności za społeczeństwo, przyrodę i przyszłość kolejnych pokoleń. Działacze MSK zaapelowali również o przez system oświaty uczniów i nauczycieli w walce z depresją klimatyczną oraz problemami ze zdrowiem psychicznym.

Zobacz także: Procedura z art. 7 przeciwko Niemcom? Chodzi o Nord Stream 2

Zdaniem ministra edukacji i nauki, edukacja klimatyczna w szkołach powinna ukazywać różne spojrzenia na problem, edukować na temat jego złożoności oraz możliwych rozwiązań. Zadeklarował, że zostanie wprowadzona w Polsce od 2023 roku. Z kolei 15 lipca 2021 r. odbędzie się organizowany przez UN Global Compact Network Poland Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej. Ma to być okazja do dyskusji na temat spraw klimatu, w gronie przedstawicieli rządu i organizacji pozarządowych.

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY