Zniesienie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Polscy biskupi zdecydowali

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polscy biskupi zebrani na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca nastąpi zniesienie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Stanie się to jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których dotychczas obowiązywały ze względu na koronawirusa.

  • Decyzja o tym, aby nastąpiło zniesienie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. została podjęta przez polskich biskupów jednogłośnie.
  • Do dzisiaj obowiązują bardziej rygorystyczne limity wiernych w świątyniach. Może tam przebywać jedna osoba na 15 mkw. Od jutra luzowanie obostrzeń.
  • Zobacz także: Kraków: Kradzież relikwii św. Brata Alberta

Od jutra, zgodnie z decyzją rządu, będzie mogła być zajęta połowa miejsc w kościołach i w miejscach kultu. Tydzień później nastąpi zniesienie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św.

– Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br. – podano w komunikacie Konferencji Episkopatu Polski.

Dotychczas obowiązywały bardziej rygorystyczne limity wiernych w świątyniach. Mogła tam przebywać jedna osoba na 15 mkw. W związku z tym w wielu miejscach w Polsce wierni nie mieli możliwości swobodnego udziału w mszy św. Dotyczyło to zwłaszcza kościołów o mniejszej powierzchni.

Zobacz także: Ordo Iuris przechodzi do ofensywy walki z aborcją. Pomogą organizacje z Czech i Słowacji

rmf24.pl

POLECAMY