Ordo Iuris przechodzi do ofensywy walki z aborcją. Pomogą organizacje z Czech i Słowacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Atak na dziennikarzy Mediów Narodowych.

/ Fot. Twitter/MediaNarodoweMN

Instytut Ordo Iuris dwoi się i troi w walce z przestępczością aborcyjną. Prawnicy podejmują działania w celu zwalczenia tego procederu w kraju, jak i „turystyki aborcyjnej”. W walce z aborcją Instytutowi Ordo Iuris pomogą organizacje z Czech i Słowacji.

  • Instytut Ordo Iuris walczy o to, aby nielegalnie przeprowadzaną aborcją zajmowały się kolejne instytucje państwa. Zawiadomienia dotarły m.in. do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Urzędu Ochrony Danych Osobowych czy Urzędu Skarbowego.
  • Polscy prawnicy nielegalnym procederem zainteresowali też Prokuraturę Krajową oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych.
  • W walce z „turystyką aborcyjną” ma pomóc współpraca z organizacjami społecznymi z Czech i Słowacji, które będą prowadzić działania zmierzające do egzekwowania prawa tych państw.
  • Zobacz także: Ordo Iuris zwraca uwagę: „Turystyka aborcyjna” jest karana w polskim prawie

– Środowiska aborcyjne nie mogą dłużej bezczelnie kpić z polskiego prawa. Zdecydowana reakcja jest niezbędna. Dla obrony życia, ale także dla obrony powagi państwa polskiego – podkreślił Instytut Ordo Iuris. – Trzeba zdecydowanie, merytorycznie i konsekwentnie wykorzystać polityczną szansę i nacisnąć na wszelkie właściwe służby państwa. Jesteśmy na to przygotowani – zaznaczono.

– Już w 2014 r. Sąd Najwyższy przesądził, że przekazywanie numeru telefonu do zagranicznej kliniki aborcyjnej, jak również organizacja „turystyki aborcyjnej”, jest przestępstwem w rozumieniu art. 152 Kodeksu karnego. W 2017 roku Prokuratura Krajowa rozesłała do prokuratur w całym kraju opinię Ordo Iuris o bezprawności tego procederu – przypomniał Instytut. Prawnicy zaznaczyli jednak, że mimo tego nadal prawo nie zawsze jest egzekwowane.

Instytut Ordo Iuris zawiadamia kolejne organy w związku z aborcją

– Nasze analizy dotarły właśnie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz… Urzędu Skarbowego. W ten sposób suma drobnych postępowań i sankcji złoży się na dolegliwość uniemożliwiającą prowadzenie zabójczej i przestępczej działalności aborcyjnej w Polsce. Zarazem prokuraturę do szerszego działania może skłonić nagłośnienie postępowań związanych z najbardziej rażącymi przypadkami drwin z powagi państwa i prawa – poinformował Ordo Iuris.

– Po wywiadzie z jedną z liderek „Aborcji Bez Granic” zawiadomiliśmy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wprost Prokuraturę Krajową – stwierdziła organizacja. – Poza tym kończymy także przygotowanie kompleksowego zawiadomienia do Prokuratury Krajowej, które będzie dokumentować naruszenia prawa w kwestii pomocnictwa w dokonywaniu przestępstwa aborcji, w tym w organizowaniu „turystyki aborcyjnej”. W tym celu współpracujemy z organizacjami społecznymi z Czech i Słowacji, które będą prowadzić działania zmierzające do egzekwowania prawa tych państw. Szczegółowa analiza polskich przepisów w tym zakresie została już przesłana do Ministerstwa Sprawiedliwości – dodano w komunikacie.

Zobacz także: Polscy biskupi zawierzą naród Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

– Dodatkowo przygotowaliśmy odrębną, obszerną analizę, w której opisujemy praktyki związane z nielegalnym obrotem środkami poronnymi w Polsce oraz wykazujemy, że za internetową sprzedaż takich produktów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – wskazano. – Z kolei w związku z prowadzeniem aborcyjnej infolinii, która gromadzi dane o sprawcach aborcji, zawiadomiliśmy Urząd Ochrony Danych Osobowych o niedopuszczalnym przetwarzaniu danych wrażliwych bez zachowania zgodności z RODO – stwierdzono. – Ukrywanym obrotem pieniędzy za sprowadzane nielegalnie preparaty farmakologicznej aborcji zainteresujemy już niebawem także organy skarbowe – dodano.

POLECAMY