Węgry: Zakaz promocji homoseksualizmu i zmiany płci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Węgry przygotowują się do wprowadzenia ustawy zakładającej zakaz promocji homoseksualizmu i zmiany płci. Przepisom podlegałyby m.in. szkoły czy media. Ostateczną decyzję wobec projektu ma podjąć we wtorek węgierski parlament.

Projekt ustawy zakładający, że Węgry wprowadziłyby zakaz promocji homoseksualizmu i zmiany płci, zaproponował rządzący Fidesz. W tym tygodniu komisja legislacyjna tamtejszego parlamentu przyjęła ostatnie poprawki.

Węgry wprowadzą zakaz promocji homoseksualizmu m.in. w szkołach i mediach

Proponowane przepisy zakładają poddanie specjalnej kontroli zajęć z wychowania seksualnego. Nauczyciele będą musieli prowadzić zajęcia bazując na stwierdzeniach węgierskiej konstytucji, która jasno definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Powstanie także rządowa lista organizacji, które mogłyby prowadzić zajęcia szkolne w tej tematyce. Za złamanie tych przepisów będzie grozić kara do 150 tys. forintów (ok. 2 tys. zł).

Nowe prawo obejmie też nadawców telewizyjnych. Stacje, które zdecydują się na emisję treści promujących homoseksualizm lub zmianę płci, narażą się na kary pieniężne. Ustawa da też uprawnienia do przerywania programu z takimi treściami przez państwowego regulatora. Przerwa będzie mogła trwać maksymalnie godzinę.

Zobacz także: Dania pod ostrzałem krytyki. Chcą wyrzucać imigrantów z kraju

Z kolei już w zeszłym roku na Węgrzech przyjęto przepisy zakazujące wpisywania do dokumentów „zmiany płci”. Według węgierskiego prawa, ma tam być zapisana jedynie płeć biologiczna, z jaką dana osoba się urodziła.

dorzeczy.pl, twitter.com

POLECAMY