Miesiąc świętowania homoseksualizmu i transpłciowości nie wystarczy. Kanada przedłuża „Miesiąc Dumy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT

Flaga LGBT / Fot. Pxhere

Kanadyjski rząd ogłosił, że przedłuża „Miesiąc Dumy”, poświęcony społeczności LGBT. Od teraz między czerwcem a wrześniem będzie trwał „Sezon Dumy”.

Kanada „Miesiąc Dumy” będzie świętować organizacją wydarzeń w takich miastach jak Toronto, Vancouver, Montreal i Calgary. Specjalne działania podejmują też szkoły czy media skierowane do dzieci.

Kanada forsuje „Miesiąc Dumy”. Propaganda nie ominęła dzieci

Telewizyjna stacja Nickelodeon, wyemitowała program, w którym drag queen wyjaśnia znaczenie flagi dumy”. W innym programie tej telewizji drag queen zorganizowała paradę gejów, osób transpłciowych i niebinarnych stworzeń zwierzęcych.

Kontrowersje wywołały też działania katolickiej szkoły w Ontario. Po tym, jak wywiesiła ona flagę LGBT, z zasiadania w jej zarządzie zrezygnowały dwie osoby.

Zobacz także: Ordo Iuris przechodzi do ofensywy walki z aborcją. Pomogą organizacje z Czech i Słowacji

Kanadyjski Departament Obrony ogłosił, że w połowie czerwca podniesie „flagę dumy”, aby rozpocząć „sezon dumy”. Zachęca również Kanadyjczyków do przesyłania filmów z życzeniami krajowi „Szczęśliwego sezonu dumy”. Jak zauważył portal Life Site News, 6 czerwca, w rocznicę D-Day, oficjalne konto rządu Kanady w mediach społecznościowych nie wspominało o odważnych kanadyjskich żołnierzach, którzy w czasie II wojny światowej walczyli na plażach Normandii. Uwadze rządu Kanady nie umknęła jednak sprawa „miesiąca dumy”.

dorzeczy.pl

POLECAMY