Pedofilskie ogłoszenia na polskim forum środowiska LGBT? Jest zawiadomienie do prokuratury

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. Pexels

Centrum Życia i Rodziny złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie treści umieszczanych na portalu queer.pl. Na jednym z głównych mediów polskiej społeczności LGBT pojawiają się pedofilskie ogłoszenia typu „Snap nudes od Daddy (40+) dla teens”.

Centrum Życia i Rodziny w tej sprawie zaalarmowało także Rzecznika Praw Dziecka i Państwową Komisję ds. Pedofilii. Na portalu społeczności LGBT można znaleźć nie tylko ogłoszenia pedofilskie. Są także choćby wpisy, gdzie sami nastolatkowie zgłaszają seksualne ogłoszenia.

Jak zaznaczono, regulamin na stronie mówi, że portal jest przeznaczony dla osób, które w momencie rejestracji ukończyły 15 rok życia. Są tam też przestrzeżenie przed publikowaniem treści o tematyce erotycznej z udziałem osób nieletnich czy nakłaniających do prostytucji. Mimo takich zapisów, kontrowersyjne wpisy, nawet sprzed wielu miesięcy, nie są usuwane.

Pedofilskie ogłoszenia i inne kontrowersyjne wpisy na stronie środowiska LGBT

Centrum Życia i Rodziny zacytowało także konkretne przykłady takich materiałów ze strony queer.pl:

Nazwa grupy: Snapchat gej/bi chłopcy 13-16

Wpis: Hej, mam 13 lat i powymieniam się nudeskami z 13/16 latkami, zapraszam na snapa…

Nazwa grupy: Snap nudes od Daddy (40+) dla teens

Informacja o grupie: Cześć, jak w temacie dodawajcie dziewczęta nicki snapów jeśli lubicie starszych, chętnie widziane młode dziewczęta. Wymiana nudes, filmików, lub coś na życzenie, spotkanie niewykluczone. Najważniejsza dobra zabawa.

Nazwa grupy: córeczki i tatusiowie

Wpis: Tatuś ze swoją córeczką poszukują suczki która chciałaby dołączyć do naszej zabawy….

Odpowiedź: Jestem zainteresowana, może Pan napisać na GG.(…) Pozdrawiam, liczę, że się Pan odezwie.

Po interwencji Centrum Życia i Rodziny, redakcja portalu Queer.pl zablokowała możliwość dodawania komentarzy na forum, dzięki czemu w najbliższym czasie nie pojawią się tam żadne pedofilskie anonse. Zespół redakcyjny wystosował też oświadczenie, w którym obiecuje zabezpieczenie danych dla odpowiednich organów państwowych.

Zobacz także: Działacze Fundacji Pro – Prawo do życia wygrali ponad 150 spraw karnych

POLECAMY