Polski finał Roland Garros w deblu? Jutro decydująca walka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kort tenisowy.

Tenis / Fot. Hans Markutt/Pixabay

Jutro Magda Linette i Iga Świątek, razem ze swoimi partnerkami z debla będą walczyć w półfinałach Roland Garros. Stawką jest szansa na pierwszy polski finał deblowego turnieju Roland Garros.

  • Choć Iga Świątek w tym roku odpadła z turnieju indywidualnego na paryskich kortach, to wciąż jest szansa na triumf Polki – tyle, że w deblu.
  • Dziś triumf w mikście odniosła córka Polaka i Filipinki Desirae Krawczyk, w parze z Brytyjczykiem Joe Salisbury’m.
  • Świątek i Linette walkę o polski finał debla w Roland Garros zaczną jutro o 13:00.
  • Zobacz także: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2034 w Karkonoszach? Jest plan

W ubiegłym roku Iga Świątek zwyciężyła w turnieju indywidualnym Roland Garros. W tym roku w mikście triumf odniosła córka Polaka i Filipinki Desirae Krawczyk, w parze z Brytyjczykiem Joe Salisbury’m. To nie koniec szans na sukcesy polskiego tenisa. Już jutro półfinały w deblu. W obu zobaczymy Polki. Czy będzie miał miejsce polski finał deblowego turnieju Roland Garros?

Polskim kibicom tenisa paryskie korty powinny się kojarzyć coraz milej. Choć Iga Świątek nie powtórzyła sukcesu z zeszłego roku, tak czy siak zaszła daleko. Wciąż ma także szansę na triumf w turnieju deblowym. Jutro w parze z Bethanie Mattek-Sands zmierzą się z parą Irina Begu – Nadia Podorska.

Do walki o finał szybciej przystąpi jednak Magda Linette w parze z Bernardą Perą. W półfinale zmierzą się z parą Barbora Krejcikova – Katerina Sinakova. Zwycięstwo obu par z udziałem Polek byłoby wielkim sukcesem, tym bardziej, że trafiły na mocne rywalki.

Oba mecze odbędą się na tym samym korcie – Simonne-Mathieu. Jako pierwsze na kort wyjdą Linette i Pera, które rozpoczną swoje spotkanie o 13:00. Bezpośrednio po zakończeniu tego starcia do walki ruszy para Świątek – Mattek-Sands.

sport.pl

POLECAMY