Pracownik Polskiego Związku Piłki Siatkowej chwali Rzeź Wołyńską

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kadr z filmu "Wołyń".

/ fot. filmwolyn.org

Skandaliczny wpis pracownika Polskiego Związku Piłki Siatkowej wywołał burzę w internecie. Eugeniusz Andrejuk stwierdził, że „Ukraińcy słusznie wystawili rachunek w 1943 roku”, chwaląc tym samym Rzeź Wołyńską.

Co ciekawe, wspomniany pracownik Polskiego Związku Piłki Siatkowej to przedstawiciel mniejszości białoruskiej, pochodzący z okolic Bielska Podlaskiego. – Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych pracownika PZPS Pana Eugeniusza Andrejuka w związku z prywatnym komentarzem w dyskusji na Facebooku, który wzbudził wiele emocji – poinformowała organizacja.

– Zawieszenie trwać będzie do czasu wyjaśnienia okoliczności i autorstwa wskazanego komentarza – wyjaśniono. – Polski Związek Piłki Siatkowej w filozofii swego działania nakierowany jest na dostarczanie wyłącznie pozytywnych emocji. Wszelkie przejawy tworzenia emocji negatywnych są w naszym środowisku nietolerowane. Do czasu zakończenia czynności wyjaśniających związanych ze sprawą PZPS nie będzie komentować powyższej kwestii – zaznaczono.

– Ukraińcy słusznie wystawili rachunek w 1943 roku. Polak niczego się nie nauczy i nie zrozumie. Jerzy Giedrojć pisał, że Polska nie potrafiła być mocarstwem i nie umie być Czechami. Idąc tym tokiem rozumowania to można powiedzieć, że Polska to takie nie wiadomo co – napisał Andrejuk w facebookowym wpisie, który zniknął już z internetu. – Mieli rację wystawiając rachunek Polakom i nie tylko w 1943 ale również np. w Humaniu w 1780. Obcy element należało usuwać – stwierdził ponadto.

paradyzja.com, dorzeczy.pl

POLECAMY