Impeachment Trumpa nie powiódł się. Były i obecny prezydent komentują

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump.

/ fot. Wikimedia Commons

57 amerykańskich senatorów (w tym 7 Republikanów) głosowało za skazaniem byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w procedurze impeachmentu. 43 było przeciw. Większość potrzebna do skazania wynosiła 2/3 izby, a więc 67 senatorów. Trump został więc uznany niewinnym.

  • W amerykańskim Senacie nie znalazła się wymagana większość do uznania Donalda Trumpa winnym w ramach procedury impeachmentu. To koniec tej procedury i zwycięstwo byłego prezydenta USA w tej sprawie.
  • W nadchodzących miesiącach mam wiele do przekazania wam i nie mogę się doczekać kontynuacji naszej wspólnej niesamowitej podróży – napisał Trump w wydanym po głosowaniu oświadczeniu.
  • Ostateczne głosowanie nie doprowadziło do wydania werdyktu skazującego, ale treść zarzutu nie podlega dyskusji – stwierdził z kolei Joe Biden.
  • Komitet wykonawczy Partii Republikańskiej w Luizjanie jednogłośnie zdecydował o potępieniu senatora Billa Cassidy’ego za jego głos za skazaniem Donalda Trumpa.
  • Zobacz także: Cenzura na YouTube. Kanał „Life Site News” usunięty

– W nadchodzących miesiącach mam wiele do przekazania wam i nie mogę się doczekać kontynuacji naszej wspólnej niesamowitej podróży, aby osiągnąć amerykańską wielkość dla wszystkich naszych ludzi – napisał Donald Trump w oświadczeniu wydanym po fiasku procedury impeachmentu. – Przed nami tak wiele pracy i wkrótce wyjdziemy z wizją jasnej, promiennej i nieograniczonej amerykańskiej przyszłości – stwierdził. Zdaniem Trumpa procedura impeachmentu to “kolejna faza największego polowania na czarownice w historii kraju”.

Z kolei następca Trumpa, Joe Biden stwierdził, że były prezydent, choć został uznany niewinnym, to i tak jest winny. – Ostateczne głosowanie nie doprowadziło do wydania werdyktu skazującego, ale treść zarzutu nie podlega dyskusji – stwierdził. – Nawet ci senatorowie, którzy głosowali przeciwko wydaniu werdyktu skazującego, jak np. lider Republikanów w Senacie Mitch McConnell, uważają, że Donald Trump jest winny jaskrawego naruszenia swoich obowiązków i ponosi moralną odpowiedzialność za to, co sprowokował: przemoc, która wyraziła się atakiem na Kapitol – podkreślił, nawiązując do wypowiedzi senatora McConnella. Polityk po tym, jak zagłosował przeciw uznaniu Trumpa za winnego powiedział, że mimo wszystko uważa go za winnego.

Krytyka Republikanów, którzy głosowali przeciw Trumpowi

Telewizja Fox News w swoim powiadomieniu push wysłanym do czytelników portalu, zasugerowała, że Republikanie, którzy poparli impeachment Donalda Trumpa, zdradzili swoich wyborców. Powiadomienia push otrzymują też czytelnicy naszego portalu, jeśli wyrażą na to zgodę. Pojawiają się one w momencie publikacji ważnego artykułu.

Nie tylko telewizja Fox News jest niezadowolona z postawy kilku republikańskich senatorów. Komitet wykonawczy Partii Republikańskiej w Luizjanie jednogłośnie zdecydował o potępieniu senatora Billa Cassidy’ego za jego głos za skazaniem Donalda Trumpa. Wcześniej republikański senator Rand Paul wyrażał opinię, że jeśli przedstawiciele jego partii przyczynią się do impeachmentu Donalda Trumpa, „jedna trzecia Republikanów opuści partię”.

rmf24.pl, onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY