REKLAMA

Cenzura na YouTube. Kanał „Life Site News” usunięty

Administracja portalu YouTube usunęła kanał powiązany ze stroną pro-life „Life Site News” i wszystkie umieszczone tam materiały wideo. Dostęp do nagrań utraciło ponad 300 tys. dotychczas zgromadzonych subskrybentów.

  • YouTube całkowicie usunęło kanał pro-life, wraz ze wszystkimi zamieszczonymi tam materiałami.
  • Kanał miał ponad 300 tys. subskrypcji.
  • To nie pierwszy przypadek cenzury tego konserwatywnego medium przez internetowych gigantów.
  • Nadawca ma kopie zapasowe wszystkich swoich filmów. Przenosi się na platformę Rumble.
  • Zobacz także: Departament Stanu USA pogroził palcem. PiS wycofa się z projektu?

– To nie tymczasowy zakaz, każde nasze wideo całkowicie usunięto. Na szczęście mamy kopie zapasowe wszystkich naszych filmów wideo, ale oznacza to, że setki tysięcy osób utraciły dostęp do naszych treści, pełnych prawdy (…) Całkowite usunięcie z YouTube oznacza, że utraciliśmy dostęp do ponad 300.000 śledzących kanał – poinformował portal internetowy „Life Site News”.

To nie jest pierwszy przykład cenzury ze strony internetowego giganta wobec amerykańskiego konserwatywnego medium. Jednak wydaje się, że jest to krok ostatecznie kończący przygodę serwisu” z YouTube. Wcześniej blokowano kanałowi m.in. na dwa tygodnie możliwość zamieszczania filmów wideo. Serwis doświadczył także zawieszenia konta na Twitterze.

„Life Site News” swoje materiały wideo udostępnia teraz na platformie Rumble. Korzystają z niej też inne katolickie i konserwatywne serwisy, np. „Church Militant”. Rumble jest popularny głównie w Stanach Zjednoczonych.

pch24.pl

REKLAMA

Komentarze