Wreszcie! Zbigniew Ziobro złożył wniosek o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył oficjalny wniosek do resortu rodziny o wypowiedzenie genderowej Konwencji Stambulskiej. Lider Solidarnej Polski już dwa dni temu zapowiedział, że podejmie działania mające na celu wycofanie się Polski z założeń ideologicznego dokumentu forowanego przez UE. Ta decyzja jest pokłosiem zamieszania ,jakie od wielu tygodni narasta wobec faktycznej treści projektu, którego zadaniem jest ochrona dzieci i kobiet przed przemocą domową.

Zbigniew Ziobro złożył oficjalny wniosek o wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej. Sprawą zajmie się teraz resort rodziny.

Ziobro mówi” Nie” genderowej Konwencji Stambulskiej

Dwa dni temu podczas konferencji prasowej, minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie wniosku o wycofanie się Polski z ratyfikowanej przez Bronisława Komorowskiego Konwencji Stambulskiej. Wokół dokumentu od wielu lat narastają wątpliwości. Sami politycy obozu rządzącego, w bardzo licznych wypowiedziach ostro kontestowali założenia Konwencji. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dokument skrytykował także Krzysztof Bosak.

Dwa dnie temu Zbigniew Ziobro w ostrym tonie zrecenzował Konwencję Stambulską:- Przechodźmy od słów do czynów. Składamy formalny wniosek do resortu rodziny o podjęcie prac formalnych nad wypowiedzeniem tzw. Konwencji Stambulskiej- zadeklarował lider Solidarnej Polski.

Ziobro twierdzi, że polskie prawo w wystarczający sposób chroni kobiety i dzieci przed przemocą domową. Minister zaznaczył, iż dokument ratyfikowany przed pięcioma laty jest szkodliwy w warstwie ideologicznej.

Warto nadmienić, że wypowiedzenie Konwencji stało się także postulatem Chrześcijańskiego Instytutu Społecznego oraz instytutu Ordo Iuris. Do akcji przyłączyły się także pomniejsze zrzeszania działające na rzecz krzewienia tradycyjnych wartości i niesienia pomocy polskim rodzinom. Do akcji przyłączyło się także stowarzyszenie” Marsz Niepodległości”.

Przeciwni przesiąkniętemu lewicowością dokumentowi są prominentni politycy Zjednoczonej Prawicy. Beata Szydło, Jarosław Kaczyński czy sam prezydent Andrzej Duda używali wobec założeń Konwencji wyostrzonych sformułowań.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Kłopoty w Senacie

Czytaj także: Unijny podatek od plastiku

Czytaj także: O krok od tragedii w Skierniewicach

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY