Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Ziobry i Kamińskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. P. Tracz / flickr.com

Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński pozostaną na swoich stanowiskach. Obaj ministrowie zostali obronieni głosami Zjednoczonej Prawicy.

– Jest pan najgorszym ministrem sprawiedliwości w historii Polski, jedyne co powinien pan dostać, to nie wotum zaufania, ale zwolnienie dyscyplinarne – powiedziała w Sejmie Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO), zwracając się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MS.

– Przekazuję je panu w imieniu milionów Polaków, którzy mają dość przymykania oczu na afery z udziałem ludzi PiS. Przekazuję je panu w imieniu milionów Polaków, którzy mają dość upolityczniania sądów, mają dość upolityczniania prokuratury i wykorzystywania jej do partyjnych celów, mają dość niszczenia europejskich standardów i wprowadzania tu w Polsce standardów znanych dotychczas z Rosji i Białorusi – mówiła posłanka. Jak dodała – zwracając się do Ziobry – “niech to zwolnienie dyscyplinarne będzie symbolem pięciu lat pana obecności w Ministerstwie Sprawiedliwości”.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjscy pranksetrzy dzwonili także do Macrona i Johnsona. Komentują rozmowę z Andrzejem Dudą

Ziobro odpiera ataki opozycji

Zbigniew Ziobro podkreślał, że ws. “afery maseczkowej” prokuratura zareagowała dzień później. – W sprawie senatora Piniora materiał zbierano półtora roku. Widzicie różnicę? Mieliście problemy ze ściganiem swoich – zauważył minister. Jako kolejny przykład wskazał aferę Amber Gold. – Dwa lata do wszczęcia śledztwa. Macie odrobinę honoru? To ocean hipokryzji, zakłamania i cynizmu – twierdził polityk.

– Ta niebywale skandaliczna operacja wymierzona w Andrzeja Dudę jest nie tylko godna potępienia, ale pokazuje wasze prawdziwe oblicze jeśli chodzi o los ofiar – mówił Ziobro o sprawie ułaskawienia osoby skazanej za przestępstwo pedofilskie.

CZYTAJ TAKŻE: PIS odrzucił kandydaturę księdza Isakowicza Zaleskiego! Krzysztof Bosak komentuje

– To co zrobiliście tym kobietom, jak instrumentalnie je wykorzystaliście, to jest szczyt, który przekroczył moje wyobrażenia co do tego, co jesteście w stanie zrobić – powiedział minister.

Ziobro chwalił Fundusz Sprawiedliwości, “wbrew demagogii mediów”. – 73 mln zł dla ofiar przestępstw, za waszych czasów 1,5 mln zł rocznie – porównywał.

Wsparcie Premiera

– Lubicie zarzucać w swoich wnioskach upolitycznianie sądów. Podajcie chociaż jeden przykład upolitycznienia sędziego, sądu lub jakiegoś wyroku. Nie proszę o 50, nawet o 5. Podajcie jeden przykład. Milczycie? Nie potraficie. Tyle w temacie upolityczniania wyroków – bronił ministra Ziobro premier Morawiecki.

Podkreślił, że reforma wymiaru sprawiedliwości, której podjął się szef MS jest trudna i żmudna, ale postępuje jednak we właściwym tempie i we właściwy sposób.

ONET.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY