REKLAMA

PIS odrzucił kandydaturę księdza Isakowicza Zaleskiego! Krzysztof Bosak komentuje

PIS odrzucił kandydaturę księdza Isakowicza Zaleskiego! Krzysztof Bosak komentuje

Decyzja Sejmu była jednoznaczna. Ksiądz Isakowicz Zaleski nie znajdzie się w komisji, której głównym zadaniem jest aktywna walka z czynami o charakterze pedofilskim. We wtorek sejm powziął decyzję, wedle której członkami Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności seksualnych skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 lat zostali: Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska oraz Andrzej Nowarski.

REKLAMA

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie zasiądzie w komisji zajmującej się aktywnym zwalczaniem pedofilii. Jego kandydatura została odrzucona przez obóz Zjednoczonej Prawicy.

Kandydatura Księdza Tadeusza Isakowicza Zaleskiego odrzucona!

Sejm procedował dziś nad powołaniem do komisji trudniącej się walką z pedofilią odpowiednich kandydatów. System powoływania do komisji oględnie rzecz ujmując nie należał do najprostszych. Niższa izba polskiego parlamentu miała za zadanie powołać trzech członków komisji, ustawową większością 3/5 głosów, w obecności przynajmniej połowy parlamentarzystów. Sejm miał wyłonić spośród 10 kandydatów zaaprobowanych przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i praw człowieka jedynie trzech.

Żadnemu z kandydatów nie udało się jednak uzyskać poparcia, w wysokości 3/ 5 głosów. Właśnie z rzeczonego powodu kandydaci ostatecznie wyłonieni zostali przy pomocy zwykłej większości głosów.

Odrzucone zostały także kandydatury wysuwane przez Lewicę( Karolina Bućko) czy stowarzyszenie” Możesz”( Adam Czarnecki).

Jednak właśnie kandydatura Księdza Isakowicza Zaleskiego stanowiła swoisty języczek uwagi. Kapłan jest uznanym działaczem na rzecz oczyszczenia kościoła z plagi pedofilii. Kandydatura została wysunięta przez Koalicję Polską oraz Konfederację. Została jednak odrzucona znaczącą częścią głosów. Zdecydowana większość posłów Zjednoczonej Prawicy była, w 3 głosowaniach przeciwna kandydaturze Księdza Isakowicza Zaleskiego. Sprawę trzykrotnie na swoim twitterowym profilu skomentował były kandydat Konfederacji na urząd prezydenta RP Krzysztof Bosak.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1283436833016250370?s=20
https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1283447311973126145?s=20

To dość kuriozalna sytuacja. Głosami” konserwatywnego” obozu Zjednoczonej Prawicy został odrzucony uznany i powszechnie szanowany kapłan. Przeciw tej kandydaturze opowiedziała się lwia część najważniejszych w PIS-ie działaczy. O przypadku nie może być mowy, gdyż głosowanie odbyło się aż trzykrotnie. Obóz Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny dowiódł, że jest przywiązany do kościoła jedynie w aspekcie deklaratywnym.

Do rzeczy

Czytaj także: Sejm zadecydował. Bon turystyczny nie obejmie emerytów!

Czytaj także: Tajemnicze spotkanie Kurskiego i Zybertowicza. O czym dyskutowali panowie?

Czytaj także:Porozumienie ws. stacjonowania wojska amerykańskich w Polsce coraz bliżej finalizacji

REKLAMA

Komentarze