Nowy sondaż IBRIS dla Onetu. PIS zdecydowanie przed KO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sejm.gov.pl

Najnowszy sondaż IBRIS wskazuje, iż na największe poparcie może liczyć nadal Prawo i Sprawiedliwość.Co ciekawe ankietowanych pytano także o nowy ruch Szymona Hołowni” Polska 2050″. Sondaż wskazuje, iż żadne z ugrupowań nie może liczyć na takie poparcie, jakie mają startujący z poparciem tych formacji kandydaci na urząd prezydenta RP

Nowe badanie partyjnych preferencji politycznych wieszczy prawdziwą rewolucję. Ruch Szymona Hołowni według badań, mimo iż jeszcze nie zarejestrowany, stał się trzecią siłą polityczną w Polsce!

Konfederacja dogoniła Lewicę

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wówczas na polskiej scenie politycznej nastąpiłaby prawdziwa rewolucja. Z najnowszego sondażu IBRIS dla stacji Onet wynika, że na trzecim miejscu znalazłby się ruch Szymona Hołowni” Polska 2050″.

Oczywiście formacja byłej gwiazdy TVN nie jest jeszcze zarejestrowana, a były kandydat na prezydenta RP korzysta z efektu świeżości. Niemniej jednak poparcie dla Hołowni jest póki co znacznie wyższe, od tego na jakie liczyć może Lewica czy chociażby Koalicja Polska.

Wybory parlamentarne wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z poparciem oscylującym na poziomie 38%. Druga w badaniu jest Koalicja Obywatelska, na którą chęć oddania głosu deklaruje 23,6 procenta wyborców. Na trzecim miejscu znajduje się niesformalizowany ruch Szymona Hołowni z poparciem 11,9%. Czwarte miejsce przypada Lewicy i Konfederacji. Oba ugrupowania mogą liczyć na 7,3 procenta respondentów. Straciła natomiast Koalicja Polska, która uzyskała ledwie 5,2%.

Słabe wyniki Roberta Biedronia oraz Władysława Kosiniaka Kamysza z pewnością przełożyły się na niewielkie poparcie dla formacji politycznych, z ramienia których ubiegali się oni o prezydencki mandat. Zaskakująco wysokim poparciem cieszyć może natomiast się ruch Szymona Hołowni. Spoglądając jednak na minione lata bardzo trudno uciec od wrażenia, że bezpartyjny kandydat może podzielić los Pawła Kukiza.

PIS umocnił się na prowadzeniu choć wynik tego ugrupowania odbiega od poparcia, jakie uzyskał w pierwszej turze wyborów Andrzej Duda. Podobnie jest także w przypadku KO. Rafał Trzaskowski w pierwszej turze uzyskał ponad 30 procent głosów, ale jego ugrupowanie nie może liczyć na całość tego co otrzymał włodarz Warszawy. Bardzo dobry wynik uzyskała Konfederacja, która jako jedna formacja zyskała, w stosunku do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Onet

Czytaj także: W USA zdewastowano pomnik byłego niewolnika Fredericka Douglassa

Czytaj także: Morawiecki chce powołać fundusz patriotyczny

Czytaj także:Amerykański raper i zwolennik Trumpa chce kandydować na prezydenta USA

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY