REKLAMA

Amerykański raper i zwolennik Trumpa chce kandydować na Prezydenta USA

Amerykański raper i zwolennik Trumpa chce kandydować na Prezydenta USA

Amerykański raper Kanye West, który prywatnie jest zwolennikiem prezydentury Donalda Trumpa złożył deklarację o udziale w tegorocznych wyborach prezydenckich. Swoje poparcie wyraził również miliarder Elon Musk. Nie do końca znane są motywy takiego postanowienia czarnoskórego muzyka.

REKLAMA

Wokół trwających protestów oraz zamieszek w Stanach Zjednoczonych dołączyła jeszcze jedna zaskakująca wiadomość doprowadzająca do czerwoności lewicową stronę amerykańskiej społeczności. Kanye West, amerykański raper oraz mąż Kim Kardashian zadeklarował swój udział w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Zobacz także: USA: Trwają zamieszki. Runął kolejny pomnik [WIDEO]

Od kilku lat wspomagał on prezydenturę Donalda Trumpa spotykając się kilkukrotnie oraz zakładając słynną już czerwoną czapeczkę z hasłem obecnego prezydenta USA z poprzednich wyborów „Make America Great Again”. Dzisiaj natomiast na Twitterze napisał, że chce ubiegać się o fotel prezydencki – „Teraz musimy zrealizować obietnicę dla Ameryki, ufając Bogu, jednocząc naszą wizję oraz budując naszą przyszłość. Startuję na Prezydenta Stanów Zjednoczonych” – otagowując swój wpis Wizja2020.

https://twitter.com/kanyewest/status/1279575273365594112

Do akcji przyłączył się również znany multimiliarder Elon Musk deklarują swoje poparcie dla Kanye Westa – „Masz moje pełne wsparcie” – napisał pod wpisem amerykańskiego rapera właściciel m.in. SpaceX oraz Tesli. Warto zaznaczyć, że Musk na początku kadencji Donalda Trumpa należał do jego rady gospodarczej.

Dotychczas nie wiadomo na ile ta deklaracja znajdzie swoje uzasadnienie w rzeczywistości, zwłaszcza uwzględniając wcześniejsze dobre relacje z obecnym prezydentem. Dla czarnoskórego muzyka może to być swojego rodzaju chwyt marketingowy, choć w ubiegłych latach deklarował, że w 2020 roku będzie chciał się ubiegać o prezydenturę.

wp/twitter

REKLAMA

Komentarze