REKLAMA

Banaś szykuje się na wojnę z PiS. Zapowiada raporty o GetBack i KAS

REKLAMA

Dziennik Gazeta Prawna dowiedział się, że szykuje się wojna pomiędzy prezesem NIK i partią rządzącą. Marian Banaś szykuje bowiem dwa raporty – o GetBack i KAS.

Opublikowanie raportów może zwiastować nowe kłopoty dla Prawa i Sprawiedliwości. Niepokorny Marian Banaś zdaje się nie przejmować toczącą się w jego sprawie burzą medialną. Pierwszy raport, dotyczący GetBack ma ujawnić niedociągnięcia ws. nadzoru finansowego.

Natomiast drugi, który ma dotyczyć Krajowej Administracji Skarbowej ma natomiast postawić w pozytywnym świetle Banasia – jeśli ten wykaże zasługi urzędu w uszczelnianiu systemu podatkowego. Co ważne – DGP zaznacza, że PiS najbardziej obawia się jednak doraźnych kontroli – szef NIK skupia się natomiast na podpisywaniu tych, które przygotował jego poprzednik.

Przypominamy, że w środę pojawiło się sensacyjne oświadczenia Mariana Banasia. Jak podkreśla urzędnik – był gotów zrezygnować z funkcji, ale… ostatecznie się rozmyślił. Prezes NIK zapowiada, że będzie walczył o jeden z „najważniejszych urzędów państwowych”: „Jako prezes Izby nie mogę pozwolić, by stała się ona przedmiotem politycznych rozgrywek i targów. Nie! Na to zgody nie będzie!”.

ZOBACZ TAKŻE: „Naczelnik Państwa” chce dymisji prezesa NIK. Marian Banaś ustąpi?

Od dłuższego już czasu trwa afera wokół prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Wszystko zaczęło się od programu telewizyjnego, w którym pokazano domniemane powiązania prezesa NIK ze środowiskami przestępczymi. Przez dłuższy czas przeczono tym doniesieniom, głosząc że to sposób totalnej opozycji na atakowanie partii rządzącej.

REKLAMA

Komentarze