Szef MSZ Iranu broni kary śmierci dla homo: “Nasze społeczeństwo ma zasady moralne i zgodnie z tymi zasadami żyjemy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Iranu

Flaga Iranu

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif w poniedziałek powołał się na zasady morale, gdy zapytano go, dlaczego Iran wykonuje wyroki śmierci na homoseksualistach.

Na konferencji prasowej w Teheranie, przeprowadzonej wspólnie ze swoim niemieckim odpowiednikiem- Heiko Maasem, Zarif został poproszony przez reportera ”Bild” – Paula Ronzheimera o uzasadnienie stosowania kary śmierci w takich przypadkach.

Nasze społeczeństwo ma zasady moralne i zgodnie z tymi zasadami żyjemy- odpowiedział szef MSZ.- Są to zasady moralne dotyczące zachowań ludzi w ogóle.A to dlatego, że prawo jest przestrzegane i stosujemy się do praw.

Homoseksualizm od powstania Islamskiej Republiki Iranu jest nielegalny.Aktywność seksualna osób tej samej płci podlega karze pozbawienia wolności, karom cielesnym lub egzekucji.Co ciekawe, ludzie mogą legalnie ”zmienić płeć” – a liczba takich operacji jest mniejsza jedynie od przeprowadzanych w Tajlandii.Bywa, że władze przymuszają do nich homoseksualistów.Operacje ”zmiany płci” są częściowo wspierane finansowo przez państwo.

Niektórzy działacze na rzecz praw człowieka i przeciwnicy rządu w Teheranie twierdzą, że od 1979.r dokonano w Iranie egzekucji od 4 do 6 tys. gejów i lesbijek za przestępstwa związane z ich orientacją seksualną.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY