Mateusz Wesołowski: Degeneracja w organizacjach studenckich przy KUL? [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Michała Jelonka na łamach Mediów Narodowych był Mateusz Wesołowski, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Opowiedział między innymi o swoich problemach na uniwersytecie i korporacji Astrea Lublinensis.

Student KUL Mateusz Wesołowski, który od początku swojej nauki akademickiej należał do korporacji studenckiej Astrea Lublinensis, został przez nią wydalony z powodów światopoglądowych.

STOP447: Kiedy i gdzie odbędzie się manifestacja przeciw roszczeniom żydowskim

Opowiedział o patologiach trapiących korporacje, gdzie m.in. studenci rzucali pod wpływem alkoholu w portret Romana Dmowskiego, który został następnie połamany – “Zwracałem na to uwagę, lecz spotkałem się z kompletnym niezrozumieniem”.

Wspomniał także o przyzwoleniu konwentu Astrea Lublinensis na uczestnictwo w paradzie równości. Student Mateusz Wesołowski za swoje uczestnictwo przeciwko zgromadzeniu został oskarżony o homofobię – “Zostałem związku z tym pozwany przez Prezesa korporacji o homofobię”.

Kurator profesor Maciej Jońca, członek korporacji Astrea Lublinensis dąży do relegowania Mateusza Wesołowskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – “Dąży się do mojego usunięcia z uczelni i wydaje mi się, że najprawdopodobniej zostanę wydalony”.

Profesor uczelni pod nieobecność poszkodowanego zwołał zebranie gildii Piusa XI, stworzonej przez Wesołowskiego podczas, której naukowiec zarzucał różne niestworzone rzeczy – “Zarzucał mi szereg całkowicie wymyślone rzeczy. Na przykład zarzucono mi pobicie członka korporacji, gdzie ta w późniejszym czasie się z tego wycofała”.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447   przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Całość wywiadu można obejrzeć w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY