REKLAMA

Islamiści skatowali małe dziecko – Niemka odpowie za śmierć dziewczynki

Islamiści z ISIS doprowadzili do śmierci 5 letnie dziecko, które zabrali jako niewolnicę. Jednym z katów okazała się być Niemka Jennifer W. Odpowie ona teraz za to przed monachijskim sądem. Matkę dziecka reprezentować będzie Amal Clooney.

Pod koniec sierpnia 2014 roku Jennifer W. opuściła Niemcy i przez Turcję oraz Syrię dotarła do Iraku. Miesiąc później dołączyła do struktur Państwa Islamskiego. We wtorek 9 kwietnia b.r. rozpocznie się w Monachium proces tej kobiety.

Czytaj więcej: Netanjahu chce poszerzyć granice Izraela

W akcie oskarżenie widnieje fakt, iż Niemka od czerwca 2015 roku działała w policji obywatelskiej ISIS w irackich miastach Faludża i Mosul. Uzbrojona w karabin maszynowy, pistolet oraz pas samobójczy – patrolowała parki miejskie.

Pilnowała, by kobiety przebywające w miejscach publicznych stosowały się do surowych zaleceń Państwa Islamskiego dotyczących ubioru. Z ustaleń niemieckiej prokuratury, miała otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w wysokości 70-100 dolarów.

Dziewczynka jako niewolnica islamistów

Jennifer W. wraz mężem postanowiła kupić z grupy syryjskich jeńców wojennych 5-letnią dziewczynkę. Miała im służyć jako niewolnica. Kiedy chore dziecko zmoczyło się, mąż Niemki postanowił przywiązać dziewczynkę do słupa na pełnym słońcu. Umarła z wycieńczenia.

Proces oskarżonej będzie trwać do końca września b.r. Zaplanowano 23 rozprawy. W procesie weźmie udział matka nieżyjącej dziewczynki, która również służyła parze jako niewolnica. Matkę reprezentować będzie Amal Clooney.

Niemka wpadła w 2016 roku, gdy chciała w Turcji wyrobić nowe dokumenty w ambasadzie niemieckiej. Władze tureckie przekazali oskarżoną Niemcom. W swoim kraju przez jakiś czas funkcjonowała na wolności do czasu uzbierania przez prokuraturę dowodów na jej przestępstwa.

wp

REKLAMA

Komentarze