Muzułmanki z organizacji FACE bronią praw ofiar przestępstw seksualnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

FACE (Facing Abuse in Community Environments) to organizacja non-profit z siedzibą w Teksasie, prowadzona przez muzułmanki, która zajmuje się obroną praw ofiar przestępstw seksualnych. 

Organizacja koncentruje się na prawach ofiar w rozpatrywaniu skarg na nadużycia, skierowanych przeciwko przywódcom religijnym i społecznościowym islamskim. Działalność FACE obejmuje nadużycia seksualne, fizyczne, finansowe i duchowe. Organizacja wspiera także społeczność poprzez bezpłatne badania i materiały edukacyjne.

Poniżej, za portalem euroislam.pl, podajemy opis jednej ze spraw z Wielkiej Brytanii, nagłośnionych przez FACE.

Imam Hafiz Azizur Rehman Pirzada z Northolt został uznany przez sąd winnym dziesięciu przypadków przemocy seksualnej wobec dwóch dziewczynek w latach 2007-2009. Wyrok ma zapaść 19 listopada br.

Ofiary, siostry, zgłosiły się na policję w lipcu 2015 r. W latach 2007-2009, jako dziewczynki w wieku 9 i 11 lat, uczyły się Koranu na lekcjach prowadzonych przez imama Pirzadę, który był wyznaczony przez rodzinę. W 2016 r. Pirzada został aresztowany, a w marcu 2018 oskarżony o osiem ataków na tle seksualnym wobec kobiety poniżej 13 roku życia i dwa przypadki, gdy spowodował, że dziecko angażowało się w aktywność seksualną.

Detektyw Tony Killeen z zespołu zajmującego się nadużyciami seksualnymi wobec dzieci powiedział:

„Jest to sprawa, która sięga dziesięciu lat wstecz, ale mimo upływu długiego czasu od uczynków Pirzady został on skazany za swoje przestępstwa. (…) Ofiary wykazały się ogromną odwagą, wytrwałością i determinacją w doprowadzeniu do wyroku skazującego, wytrwale oskarżając go i wspierając dochodzenie policyjne. Ofiary musiały przeżyć tę traumę i absolutnie straszliwe znęcanie się, które znosiły przez lata, kiedy były pod kontrolą Pirzady i będą musiały żyć z tymi wspomnieniami przez resztę swojego życia. Imam Pirzada wykorzystywał poziom zaufania, jakim był darzony jako przywódca religijny, do molestowania tych dziewcząt”.

źródło: euroislam.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY