Kontrowersyjna wypowiedź lidera grupy U2: “Powinniśmy siąść do stołu z naszymi afrykańskimi parterami i podbić świat”

Dodano   0  
  Loading

Bono spotkał się dziś z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim oraz szefami grup politycznych. W czasie rozmowy z Tajanim lider grupy U2 opowiedział się za niekontrolowaną imigracją z Afryki. Jest to jego zdaniem szansa dla Europy, która się starzeje.

Europa to nie tylko bank centralny, nie tylko euro i nie tylko nasze instytucje. Europa to nasze życie, nasza historia, nasza kultura, Europa to nasi piosenkarze- mówił Tajani w czasie briefingu.

Ludzie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa. Rozumiem to. Jednak ja jestem zafascynowany tym, co dzieje się na sąsiednim kontynencie. Widzę ogromne możliwości. (…) 2 mld ludzi w Afryce podczas gdy my stajemy się starsi i siwi, oni są młodsi i bardziej energiczni. Podczas gdy Ameryka jest na wakacjach jeśli chodzi o kwestie wielkich idei, powinniśmy siąść do stołu z naszymi afrykańskimi parterami i podbić świat- przekonywał Bono.

Czytaj także: Lider zespołu U2 zaczął walczyć z polskim rządem

Tajani w pełni zgodził się z wypowiedzią muzyka. Stwierdził, iż w Afrykę inwestować należy znacznie więcej pieniędzy. Powinny być one przeznaczone na walkę ze zmianami klimatu, na wzrost gospodarczy i walkę z biedą oraz terroryzmem.

Bono rozmawiał również z  szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Tusk zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z muzykiem. Obaj stoją przy ścianie i pokazują palcem na zawieszony na ścianie plakat z napisem: „Konstytucja”.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY