Trump ostrzega Google, Twittera i Facebooka: “Uważajcie, co robicie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

/ fot. flickr.com

Prezydent Stanów Zjednoczonych ostrzegł firmy internetowe oraz media społecznościowe przed fałszywymi działaniami.

Słowa Trumpa dotyczą przede wszystkim takich firm jak Google, Facebook i Twitter. Trump odniósł się m.in. do tego na Twitterze, gdzie napisał, że w wyszukiwarce Google wyskakują fałszywe dane na jego temat

Według Trumpa polityka “fake newsów” jest bardzo niebezpieczna. Myślę, że to co robi Google i co robią inni, jeśli spojrzeć na to, co dzieje się na Twitterze, jeśli spojrzeć na to, co dzieje się na Facebooku (…) powinny być ostrożne, ponieważ nie wolno robić tego ludziom – powiedział prezydent.

Myślę więc, że Google i Twitter, i Facebook naprawdę poruszają się po bardzo, bardzo pełnym problemów terytorium i muszą być ostrożne. To nie fair wobec wielkiej części ludności – dodał polityk odnosząc się do działań wymierzonych przede wszystkim w jego stronę.

Administracja Trumpa od dawna uważa, że ​​Google i Facebook stały się tak dominujące i istotne, że ich usługi powinny być regulowane. Takie rozporządzenie mogłoby być bardzo podobne do przepisów nałożonych na operatorów kablowych i telefonicznych. Kontrola operatorów doprowadziła do uchwalenia ustawodawstwa w zakresie kontroli cen i zachęcania do konkurencji.

gosc.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY