Szturm imigrantów na Europę trwa. Marynarze z Malty znów musieli ratować przybyszów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Maltańska marynarka wojenna znów musiała interweniować, ratując życie setce migrantów. Fakt ten przyczynił się do kolejnego spięcia między Maltą a Włochami.

To już  trzecia akcja ratunkowa w ciągu miesiąca przeprowadzona przez maltańskie siły. 13 sierpnia 114 osób uratowanych zostało przez maltański statek patrolowy. Natomiast pod koniec lipca niedaleko Malty zostało uratowanych 19 migrantów, gdy ich łódź zatonęła.

Czytaj także: Niemcy: Wielka bitwa pomiędzy imigrantami na młotki, łańcuchy i kije. Aresztowano… zero osób

Po dzisiejszej akcji rząd Malty zdecydował się na wystosowanie specjalnego oświadczenia do włoskiego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który wcześniej zarzucił Malcie, że nie dotrzymała obietnicy przyjęcia 50 z ponad 450 imigrantów, którzy wylądowali we Włoszech pięć tygodni temu.

Władze Malty nawiązały kontakt z włoskimi władzami, aby jak najszybciej wypełnić swoje zobowiązanie, ale władze włoskie nie dostarczyły Malcie żadnej konkretnej odpowiedzi w tej sprawie. Z drugiej strony rząd Malty zauważa, że niestety Włochy nie wypełniły jeszcze swoich zobowiązań w odniesieniu do mechanizmu rozdziału migrantów przyjętych w porcie La Valletta 27 czerwca ze statku Lifeline, który nie został wpuszczony do żadnego włoskiego portu- czytamy w komunikacie.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY