Udaremniono kolejną próbę przemytu broni z Ukrainy! Tym razem… granatniki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. kas.gov.pl

15 lutego funkcjonariuszom Lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udało się udaremnić przemyt broni z Ukrainy do Polski. To kolejny taki przypadek. Tym razem przemytnicy starali się przewieźć przez granicę granatniki. 

Hrebenne to drugie po Medyce najważniejsze przejście transgraniczne łączące Polskę z Ukrainą. To właśnie tam w ręce funkcjonariuszy ze Służby Celno-Skarbowej wpadły przemycane granatniki. Zainteresowanie celników wzbudził samochód osobowy marki Mercedes, na polskich numerach rejestracyjnych, który został poddany wnikliwej kontroli przez funkcjonariuszy.

W trakcie szczegółowej rewizji auta ujawnili w bagażach podróżujących pojazdem, obywatela Polski i obywatela Ukrainy, 6 wyrzutni granatnika RPG-18 i 1 wyrzutnię granatnika RPG-22.Granatniki RPG-18 i RPG-22, to radzieckie granatniki przeciwpancerne opracowane w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Jest to broń jednokrotnego użytku składająca się z tzw. wyrzutni i umieszczonego w niej pocisku.

Na miejscu zatrzymano dwóch podróżujących samochodem, jeden z nich to obywatel Ukrainy, drugi zaś to obywatel Polski. Podejrzanych oraz elementy uzbrojenia zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

narodowcy.net/wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY