Holenderskie media: Neonaziści i żądni przemocy chuligani maszerowali ulicami Warszawy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“De Telegraaf”, największa holenderska gazeta codzienna, opublikowała klika dni temu artykuł pt. “Neonaziści maszerowali ulicami Warszawy”- Dziesiątki tysięcy neonazistów z pochodniami, łysi nacjonaliści z całej Europy oraz żądni przemocy chuligani maszerowali podczas minionego weekendu ulicami Warszawy- czytamy.

Godne uwagi jest to, iż czasopismo “De Telegraaf” w czasie II wojny światowej kolaborowało z nazistowskimi Niemcami, a na jego łamach zamieszczane były pisma pochwalające politykę Adolfa Hitlera.

Autorem tekstu szkalującego Polskę jest Rob Savelberg, korespondent “De Telegraaf” w Berlinie- Przy tym co roku powracającym z okazji Dnia Niepodległości, wzbudzającym strach widowisku, nawet w autorytarnie rządzonej Polsce nie widać policji- czytamy.

Savelberg podkreśla, iż w Holandii święta narodowe obchodzone są w radosnej atmosferze. W Polsce natomiast na ulicach ma rządzić nienawiść, a każdy kto myśli inaczej niż ultrakonserwatywnie, postrzegany jest jako wróg państwowy.

Ten klimat nienawiści od kilku lat jest przez partię rządzącą PiS podsycany, o ironio partia ta nazywa się Prawo i Sprawiedliwość. Prawo jest w rzeczywistości przez tę partię łamane. Trybunał Konstytucyjny, najwyższa instancja prawna (najwyższy sąd), mimo europejskich protestów, został rozwiązany. Podobnie jest z wolnością prasy. Telewizja publiczna TVP jest tubą propagandową pełną kłamstw i cenzury– czytamy.

Autor precyzuje również kto według polskich nacjonalistów nazwany może być wrogiem ojczyzny- znowu są oni w Berlinie i Moskwie, a teraz jeszcze w Brukseli. Do tego dochodzą jeszcze imigranci, uchodźcy i zagraniczne firmy. To oni zagrażają “czystej krwi” Polaków terroryzmem, islamem i kapitalizmem- tłumaczy.

Jak to skomentować? W tej ostatniej kwestii zmuszeni jesteśmy przyznać panu redaktorowi rację… 

 

niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY